7 PÄEVA STARDINI! Simon Teiss sihib kurtide olümpiamängudel medalit ja isiklikku rekordit

19-aastane olümpiadebütant osaleb 100 m ja 200 m sprindidistantsidel

Pühapäeval algavad Brasilias kurtide olümpiamängud, kus Eestit esindavad kaheksa sportlast: kergejõustiklased Inessa Halliste, Marja-Liisa Landar, Tanel Visnap, Simon Teiss ja Rinat Raisp, rannavollemängijad Martin Sepp ja Mihkel Taaber ning orienteeruja Martin Viljasaar. Eestlased astuvad võistlustulle 3. mail kui saavad alguse kuumad rannavollelahingud.

Järgnevatel päevadel saame lähemal tuttavaks kõikide kurtide olümpiamängudel osalevate Eesti atleetidega. Esimesena teeme tutvust 19-aastase sprinteri Simon Teissiga (sündinud 10. mail 2002), kes lööb kaasa 100 m ja 200 m distantsidel. Eeljooksud algavad 7. mail ning finaalid toimuvad vastavalt 8. ja 13. mail.

Simon Teiss alustas tippspordiga hooajal 2018/2019. Tema juhendajad on Teet Meerits, Eesti Kurtide Spordiliidu laagri treener Sergei Matvijenko ning Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi laagri treener Marika Manglus. Olümpiadebütant tegeleb igapäevaselt veel jõusaalitreeningute, korvpalli ja võrkpalliga. Teiss on kroonitud Tartu 6.- 9. klasside korvpallimeistriks, võitud Balti Võistluse korvpallis ja kabes, võitnud Viljandimaa meistrivõistlused 200 meetri jooksus. Eelmisel aastal jooksis Teiss kurtide kergejõustiku MM-il 100 m jooksu poolfinaalis välja aja 11.69.

Oma peamise olümpiasihina toob Teiss välja soovi võita medal ning püstitada isiklik rekord.

Teissi lemmiksportlane on helikopteriõnnetuses traagiliselt hukkunud USA korvpallitäht Kobe Bryant, NBA mänge jälgib ta regulaarselt. Suurimateks mõjutajateks loeb ta Sergei Matvijenkot ja Merike Mändsood. Kui ennast koomiksikangelasega võrrelda, siis oleks Teissi valik Flash.