Algas Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee liikumisväljakutse noorte parasportlaste toetuseks

Stipendiaadid on Entoni Pašun, Oskar Kobin, Peeter Brifk, Remy Märtson, Liis Simmul ja Anre Nõmme

Esmaspäeval stardib Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liiumisväljakutse, millega toetatakse noorte parasportlaste tulevikupüüdlusi.

Liikumisväljakutse toimub kevadise koolivaheaja kestel 25. aprillist kuni 1. maini. Liikumisväljakutse raames on kõikidel huvilistel võimalus läbida endale jõukohane ja meelepärane arv tervisekilomeetreid ning registreerida oma võistkonna poolt läbitud teekonna pikkus rakenduse Yumuuv kaudu. Eesmärgiks on teha üheskoos maakerale tiir peale. Lisaks saavad kõik kaasalööjad anda rahalise toetusega hoogu noorte parasportlaste edasisele karjäärile.

Eesti Paralümpiakomitee poolt kinnitatud stipendiaatideks on parakergejõustiklased Entoni Pašun, Oskar Kobin, Peeter Brifk ja Remy Märtson, ratastoolitennise mängija Liis Simmul ning pararattur Anre Nõmme. Kõikide sportlaste tulevikupüüdlusi saab toetada lehel https://paralympic.ee/et/annetused 

SK Nord kevadise liikumisväljakutsega liitusid TalTech Spordiklubi, Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi, Audentese Spordiklubi, FCI Levadia, FC Flora, MyFitness, FC Nõmme United ja Tartu JK Tammeka.

SK Nord spordidirektori Gerd Kanteri sõnul on nende iga-aastane liikumisväljakutse muutunud üha populaarsemaks: "Oleme kaasanud oma väljakutsesse spordiklubisid üle Eesti. Sel aastal teeme liikumisväljakutse raames koostööd Eesti Paralümpiakomiteega," ütles Kanter.

"Meie eesmärk on, et sport oleks kõigile kättesaadav ja võimalik, pakuks rõõmu ning rahulolu. Sest nii elavad inimesed tervislikuma ja pikema elu. Selle aasta liikumisväljakutse raames saamegi üheskoos liikudes toetada neid sportlasi ja harrastajaid, kelle liikumine on mingil põhjusel raskendatud,” lisas olümpiavõitja.

Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm toonitas vajadust märgata ja toetada tublisid parasportlasi ning entusiaste rohujuure tasandil. “Hiljuti elasime üheskoos kaasa Eesti ratastoolikurlingu võistkonna tublidele etteastetele Pekingi taliparaolümpiamängudel. Selleks, et Eesti paraspordi tipp muutuks aastate jooksul veelgi kõrgemaks ja teravamaks, vajame uusi tublisid tegijaid ja hea tahtega kaasaaitajaid, kelle pühendunud töö ja tegevus tagab laialdase tugeva kandepinna. Mul on väga hea meel, et meil avaneb Spordiklubi Nord iga-aastase kevadise liikumisväljakutse raames suurepärane võimalus tulevaste paraolümpiasportlaste unistustele ja eesmärkidele hoogu anda,” ütles Haukanõmm.

"Liikumisväljakutse toimub käesoleval aastal kolmandat korda ja hea meel on tõdeda, et oleme aastate lõikes kasvatanud nii liitunud klubide, kui ka väljakutsega kaasatud liikujate hulka. Väljakutse sai alguse 2020. aasta kevadel COVID-19 esimesest lainest, kui spordiklubid oli suletud ja me soovisime leida lahenduse, kuidas liita klubi kogukonda ja pakkuda klubi liikmetele põhjust ühiselt õues liigutada. Kuna väljakutse toimub ajaliselt teadlikult koolivaheajal, siis algusest peale on eesmärk, et liikumises osaleksid nii laps kui lapsevanem ning meie eesmärk on tõsta laste liikumisaktiivsust. Läbi perede liikumise soovime liita klubi kogukonda ja vähem oluline pole ka klubide omavaheline mõõduvõtt,“ ütles Spordiklubi Nord turunduse- ja kommunikatsioonijuht Markus Kamps.