Anna Mezentseva jõudis ratastoolivehklemise MK etapil 16 parima hulka

Eelmise nädala lõpus toimus Ungaris Egeris ratastoolivehklemise MK etapp. Eestlastest oli võistlemas Anna Mezentseva, kes tegi seal oma senini parima tulemuse - 12. koht epees.

Senisest parema tulemuseni on viinud paremad treeningtingimused ning eelmistest erinev ettevalmistus. Seekord oli Annal võimalus pikemalt teha ettevalmistust Tartus oma treeneri Anatoli Jasnoviga. See andis võimaluse eelnevate võistluste analüüsimiseks ning koos vigade parandamiseks. Lisaks sai Anna vehelda Põhjakotka klubi liikmetega olles ratastoolis, sest esimest korda oli neil võimalus ratastooli õigeks kinnitamiseks. 

Teine oluline osa ettevalmistusel oli treeninglaager koos Ukraina koondisega. Laagris olid väga tugevad sportlased ning treeningud olid tänu sellele kvaliteetsed. “Õhkkond oli laagris suurepärane ning nii Ukraina koondise sportlased kui ka treenerid aitasid mul aru saada ratastoolivehklemise eripärast,” kirjeldab Anna oma emotsioone treeninglaagri kohta. 

Egeri MK etapi tulemus näitab, et Anna taset on suudetud tõsta ning ta on edasi arenenud. “Ma tundsin ennast palju kindlamalt oma vehklemises ning võidud tulid kindlamalt,” kommenteerib Anna võistlust. Ta lisab, et kaotatud kohtumised annavad siiski lootust, et varsti on ta võimeline võitma ka tugevaid vastaseid.

Floretis ei õnnestunud nii head tulemust teha (25.), kuid Anna toob välja, et see oli esimene võistlus, kus ta mõistis täielikult relva iseärasusi. Lisaks ütleb ta, see võistlus andis talle palju juurde ning nüüd teab ta paremini, millistes elementides veelgi ennast arendada. 

“Ma olen ääretult tänulik selle võimaluse eest Eesti Paraplümpiakomitee meeskonnale Mihkel Joosingule, Signe Falkenbergile ning Alar Õigele, kes on mind igapäevaselt toetanud ning tegid võimalikuks Ukraina treeninglaagri,” tänab Anna oma toetajaid.