Anname püüdlustele hoogu: Entoni Pašuni lugu

Entoni tegeleb osaleb viiel korral nädalas parakergejõustiku ja kolmel korral taekwondo treeningutel

Eilsest kuni pühapäevani kestab Spordiklubi Nord ja Eesti Paralümpiakomitee ühine liikumisväljakutse, millega toetatakse noorte parasportlaste tulevikupüüdlusi. Stipendiaatideks on parakergejõustiklased Entoni Pašun, Oskar Kobin, Peeter Brifk ja Remy Märtson, ratastoolitennise mängija Liis Simmul ning pararattur Anre Nõmme. Kõikide sportlaste tulevikupüüdlusi saab toetada lehel https://paralympic.ee/et/annetused

Tänasest kuni kevadpühani avaldame iga päev ühe stipendiaadi loo koos üleskutsega tema sporditeele õlg alla panna. Esimesena saame tuttavaks Entoni Pašuniga.

9-aastasena oleks ta peaaegu uppunud. Entoni aga pääses, kuid sellest õnnetusest jäid pöördumatud muudatused närvitegevuses. Tal puudub võime juhtida oma käte tegevust ja samuti kõne motoorika. Käimise tasakaal ja jalgade motoorika on aja jooksul taastunud. Entoni on aastaid tegelenud taekwondoga, mis on oluliselt parandanud tema puusade liikuvust. Ta sooritab nii spagaadi kui harkspagaadi. Füüsiliselt on Entoni tugev, näiteks tõmbab ta kangil Kümme korda lõuga!

Entoni treenib Audentese Spordiklubis, kus tema treeneriks on Hennit Küppas.

Treeninguid alustas Entoni käimise ja jooksmise drillidega.Tema käimine ja jooks on kahe aasta  jooksul visuaalselt oluliselt paranenud. Hetkel on kogu tegevus suunatud liigutuste sageduse tõstmisele ja reaktsioonikiiruse parandamisele. Samuti on ta hakanud kasutama jalapressi, hüppeharjutusi, harjutusi kangil ja rõngastel. Hetkel treenib Entoni igal nädala neli-viis korda ennelõunastel aegadel kergejõustikuhallis või staadionil ning kolmel õhtul taekwondo treeningutel.

Entoni hakkas kohe osalema parakergejõustiku võistlustel. Tema tulemused on järjest paranenud ning isiklikud rekordid on järgmised: 60m – 10,01, 100m – 16,08, 200m – 33,97. Eelmisel kevadel läbis ta Šveitsis enne Nottwilli Parathletics GP-l osalemist meditsiinilise testimise, mille tulemusel paigutati ta võistlusklassi T36.  

Entoni soovib stipendiumi kasutada spordivarustususe ostmiseks, eelkõige uute jooksujalanõude soetamiseks. Samuti oleks stipendiumist olulist abi võistluste osalustasude maksmisel, operatsioonil käimiseks ning eriprillide tellimiseks, mille maksumus on ligi 800 eurot.

Liikumisväljakutse toimub kevadise koolivaheaja kestel 25. aprillist kuni 1. maini. Liikumisväljakutse raames on kõikidel huvilistel võimalus läbida endale jõukohane ja meelepärane arv tervisekilomeetreid ning registreerida oma võistkonna poolt läbitud teekonna pikkus rakenduse Yumuuv kaudu. Eesmärgiks on teha üheskoos maakerale tiir peale.