Chris Bowden: tunneme end ühtse võistkonnana ja aitame üksteist maksimaalselt!

Peatreeneri hinnangul läheb Eesti ratastoolikurlingu võistkonnal paraolümpial järjest paremini

Eesti ratastoolikurlingu võistkonna kanadalasest juhendaja Chris Bowden leidis teise mängupäeva järel, et võistkond kasvab turniiri käigus üha tihedamalt kokku ning mängijad aitavad üksteist maksimaalselt. Väärt võidud Läti ja Norra üle annavad sellest selget tunnistust.

"Esimene nädal Pekingis on olnud tegus. Lend siia oli pikk, kuid sündmustevaene. Nii palju koos aega veeta oli lihtsalt suurepärane, olime harjunud üksteist ainult trennis nägema. Lõõgastumine ja üksteist paremini tundma õppimine oli tõesti väga hea viis ühise teekonna alustamiseks," leidis Bowden.

Peatreeneri hinnangul on Pekingi paraolümpiakülas valitsevad tingimused korralikud ja atleetidele sobivad. "Nagu arvata võite on paraolümpia ala kaitstud ja piiratud. Hiina valitsus ja linnakodanikud on pandeemia suhtes väga ettevaatlikud. Kõik on oma lihtsate, kuid mugavate tubadega rahul ning toidu pärast pole samuti tarvis muretseda, saadaval on laialdane valik roogasid erinevatest rahvusköökidest," selgitas ta.

"Minu jaoks olid treeningud uskumatud. Mõned nägid esimesel treeningupäeval natuke vaeva, kuid ma olin vaimustuses sellest, kuidas mõned meie võtmemängijad kive viskasid. Aga kõige parem oli näha, kuidas me tundsime ennast mugavalt olime positiivsed ja nägime välja nagu oleksime terve elu suurel areenil või suurel laval mänginud. Teisel päeval tundsin, et me oleme meeskonnana tõesti kokku kasvanud: kõik olid keskendunud, tahtsid edu saavutada ning treeningul valitses kord. Tundsime end meeskonnana, kes teadis, mida teeb, suhtles omavahel ja toetas üksteist maksimaalselt. Loomulikult oli paraolümpiamängude avatseremoonia suurejooneline ja ülev kogu Eesti võistkonnale. Olime suurel laval ja see oli meie kõigi jaoks tipphetk - võimalus tunda end uhke eestlasena," ütles peatreener.

"Esimeses mängus USA vastu mängisime ausalt öeldes päris hästi, kuid kurling võib olla väga ettearvamatu. Mõned mängijad olid pisut raskustes, kuid enamik mängis üle ootuste. Andsime käest kaks suurt endi. Võitlesime lõpuni, kuid lõpuks ei saanud viimast kivi määravaks kujundada. Seejärel puhkasime, et valmistuda mänguks Hiinaga ning keskendusime uuele väljakutsele," meenutas Bowden esimest matši ameeriklastega.

"Õhtusel mängul hiinaga oli palju pealtvaatajaid. Mitte tuhandeid, aga nad tegid piisavalt kära, et neid märgata. See oli meil üks hea statistikaga mängudest, kuid midagi ei läinud päriselt meie tahtmise järgi, seevastu hiinlastel õnnestus kõik. Oleksime kergesti võinud varakult alla anda, kuid mängisime viimased endid kindlalt ja meil avanes häid võimalusi. Meil oli, millele ehitada," tõdes Bowden.

"Täna varahommikul istusime bussi ja sõitsime Ice Cube'i. Meil oli tore kohtumine riietusruumis, olime keskendunud teatud taktikalistele ja suhtlemist puudutavatele üksikasjadele. Tundus, et oleme valmis ja tulimegi vastasseisust Lätiga tugevamatena välja. Juhtisime 4:0 tänu headele varastamistele, kuid lasime nad mängu tagasi ja nägime vaeva, et tuua otsustava kivi eelisega punkte mängus, kus kõige rohkem punkte toodi varastamistega. Meie saatus jäi õhku rippuma, kuid Läti kapten eksis viimase kiviga väga pingelisel hetkel. Võinuks vabalt olla 0:3. Kui oleksime kaotanud mängu, mida kontrollisime, olnuks sellest punktist raske edasi liikuda. Siiski saime väikese, kuid andeka kurlinguriigi jaoks  paraolümpiamängude esimese võidu. Olen uhke ja rõõmus, et sain sellest osa," rõõmustas kanadalane.

"Mäng Norra vastu oli meie poolt tõesti vahva! Kõik tundusid olevat mõnusad ja koos. Avaldasime vastasele pidevalt survet ja tabloo peegeldas seda. Ausalt öeldes sarnanes mäng USA mängule, kuid rollide vahetamisega. Norra kapten võitles jääga ja jättis kasutamata võtmemomendid. Olime tänulikud oma teise võidu eest, kokkuvõttes oli see suurepärane päev. Valmistume teisipäevasteks heitlusteks Suurbritannia ja Rootsi vastu," võttis Bowden haarava päeva lõppvaatuse kokku.