Detsembri infokiri

UUDISED

Teine aasta TLU õppetöös praktilist parasporti

Käesoleva aasta sügisel jätkus koostöö EPK ja Tallinna Ülikooli vahel. Kehakultuuri kolmanda kursuse sügissemestri õppekavas on aine nimega erivajadustega inimeste liikumisõpetus. Aine sissejuhatavates loengutes antakse ülevaade erinevate puudeliikide spetsiifikast.

Terve semestri jooksul tehakse praktiline baasülevaade peamistest paraolümpia kavas olevatest paraspordiadest. Lisaks tutvustatakse, milliseid spordialasid puudega inimesed Eestis harrastavad ning üliõpilased saavad ka kõiki spordialasid ise proovida. Praktilisi tunde on palutud läbi viima paraspordiala spetsialistid, kellel on vastava alaga pikaajalised kogemused - treenerid või parasportlased ise. 

Sel sügisel olid õppekavas ratastoolikorvpall, -tennis, -kurling, istevõrkpall, jõusaalitreening erivajadusega inimesele, boccia, pimejalgpall, saatjaga jooks pimedatele ja vaegnägijatele, parasulgpall.

Õppeaine eesmärk on tulevastele treeneritele ja õpetajatele anda paraspordist praktiline kogemus, et tulevikus puutudes koolis/klassis või treeninggrupis kokku puudega inimesega, oleks olemas teadmine ja julgus kaasata puudega lapsi või osata leida õigeid kontakte.
Pildigalerii Eesti Paralümpiakomitee FB: TLU - erivajadustega inimeste liikumisõpetus.

INVARU OÜ toetab ratastoolikurlingu võistkonna ettevalmistustegevust Pekingi paraolümpiamängudeks

Pekingi paraolümpiamängudeks valmistuva Eesti ratastoolikurlingu võistkonna ettevalmistustegevusele paneb õla alla abivahendikeskus INVARU.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond jõudis oktoobris maailma 12 parima hulka ning kindlustas endale pileti Pekingi paraolümpiamängudele. Eesti Paralümpiakomitee ja Invaru vahel sõlmitud koostöökokkuleppe alusel toetab Eesti suurim abivahendikeskus võistkonda varustuse soetamist, hooldust ja muid ettevalmistuse tegevusi.

Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm sõnas, et üle 20 aasta on Eesti parasportlastel taaskord võimalus osaleda taliparaolümpiamängudel.. “Meil on märgiline võimalus minna taliolümpiamängudele meeskondliku alaga, mis on väikese Eesti jaoks erakordne. Mul on ülihea meel, et meie ratastoolikurlingu koondisel on sel teekonnal ka toetajaid. Paraspordi tippu jõudmiseks on vajalik nii hea varustus kui ka selle professionaalne tehniline tugi, seetõttu on Invaru panus meie koondise jaoks ülimalt oluline,” ütles Haukanõmm.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel toimub 2022. aastal 4.-13.märtsini. Viimati osalesid Eesti parasportlased taliparaolümpiamängudel 2002. aastal, kui Eestit esindas Salt Lake City´s  kelguhoki meeskond.

Liikumisabivahenditele spetsialiseerunud Invaru juhatuse esimees Enn Leinuste sõnul on keskus ratastoolisportlasi toetanud üle 25 aasta. “Paraolümpiaga olen ma seotud 1994. aastast, kui Lillehammeris toimunud mängude ajal hakkasime õppima, mida paratippsport tähendab ja mida selleks sportlastel vaja on. Aastatega on meie kompetents kasvanud ning olles Eestis suurim abivahendite keskus tunneme vastutust, et panustada oma tehniliste teadmiste ja oskustega Eesti ratastoolisporti,” sõnas Leinuste. 

Eestis mängitakse täna tippspordi tasemel ratastoolikurlingut. Eesti parasportlased tegelevad harrastajate tasemel ka ratastoolitennise, elektriratastooli saalihoki,  ratastoolivehklemise ja -korvpalliga. 

Eesti Invaspordi Liit sõlmis Invaruga koostööleppe, mis võimaldab Invaru abi ja kompetentsi kasutada ka teistel liikumispuudega ratastoolisportlastel ja -spordi harrastajatel.

Eesti Invaspordi Liidu president Rainer Vakra rõhutas, et Invaru toetus on oluline kõikidele Eesti ratastoolisportlastele. “Ilma spetsiifiliste abivahenditeta ei ole liikumisraskustega inimestel võimalik trenni teha ega ka tulemusi saavutada, samas spordiabivahendid on paraspordis väga kallid. Invaru toetus annab meie sportlastele ka motivatsiooni - väga oluline on teadmine, et meil on pikaajalisi toetajaid ja kaasaelajaid,” lisas Vakra.

Invaru abivahendikeskus on liikumiserivajadustega inimeste abivahenditele spetsialiseerunud valdkonna suurim ekspert Eestis. Üle Eesti üheksas linnas asuvates teeninduspunktides käib igal kuul enam kui 10 000 abivajajat.

Kerged võidud ei paku mingit rahuldust!

Endre Varik on spordientusiast, kellel on diagnoositud tserebraalparalüüs (PCI, cerebral palsy) ehk tema vasak käsi ja jalg ei tööta väga hästi, kuid sellele vaatamata on ta spordiga tegelenud nii sportlasena kui ka administratiivse poolega ligi 20 aastat.

Spordipisiku sai Endre vanavanemate juures olles, kui ta onupojad võtsid ta endaga kaasa jalgpalli mängima. Kümne aastaselt hakkas ta sporti jälgima nii televisiooni vahendusel kui ka ise kohapeal vaatamas käies. “Teadlikult hakkasin sporti tegema 2002 aasta kevadel ning valisin meelepärasteks aladeks 100 m jooksu ja kaugushüppe.” räägib Endre millal ta tõsisemalt spordiga tegelema hakkas.

“Minu südamelähedane spordiala on spordimaailma kuninganna ehk kergejõustik. Seal olen peaaegu kõiki alasid proovinud teha, kuid olen jäänud truuks jooksualadele- esmalt sprint ja nüüd pikamaajooks.” kirjeldab Endre oma lemmikalasid. Lisaks kergejõustikule on Endre harrastanud ka teisi spordialasid, näiteks maastikurattaga sõitmist, saalihokit, jalgpalli ja korvpalli. Viimastel aastatel on ta proovinud ka üha populaarsust kogunud discgolfi ning sellest aastast alustas ta sulgpallitreeningutega. Ta lisab veel: “Jooks on ja jääb ikka minu peamiseks alaks.”

Endre sõnas, et ta ei saa välja tuua ühte aspekti, mida ta kõige enam spordi tegemise juures naudib, sest sport on terviklik. Ta toob välja, et trennid on tema jaoks alati väljakutsed ning neid ta naudib. Võistlused on aga koht, kus saab oma treenitust proovile panna. Jooksuvõistlustel peab enamasti ta võistlema koos tervetega, kuid see motiveerib Endret väga. “Ma ei taha kergeid võite, see ei paku mulle mingit rahuldust.” täiendab ta.

“Ma pean nii liikumist kui ka sportimist väga oluliseks. Spordiga tegelemine teeb keha tugevaks ja annab enesekindlust.” kirjeldab Endre miks on sportimine tema jaoks oluline. Ta peab oluliseks tuua liikumist ja sportimist inimesteni juba noores eas ning alates uuest aastast alustab Endre eestvedamisel Laagna Lasteaed-Põhikoolis boccia ring. 

Läbi selle koostöö soovib Endre pakkuda lastele ja noortele sportlikku tegevust läbi treeningute ning tuua paraspordi juurde rohkem noori. Boccia sobib selleks väga hästi, sest seda saavad mängida kõik füüsilise puudega inimesed. Endre üheks sooviks on anda neile noortele edasi oma kogemusi, mida on talle sport andnud. “Tahan neile ka näidata, et kõik on võimalik, olgu sa kes tahes.” jutustab ta oma plaanidest.
Endre tegemisi saad jälgida siit: https://achilleus.endre.pri.ee/ 

Toimusid Eesti Paralümpiakomitee MV kiirmales ja kiirkabes 2021

28. novembril toimusid Tallinna Puuetega Inimeste Kojas Eesti Paralümpiakomitee MV kiirmales ja kiirkabes.

Terve päeva kestnud turniiril osales kokku 14 maletajat-kabetajat. 

Päev pakkus põnevaid avanguid ja pikki pinevaid lõppmänge, kus kõik olid koondunud viimaste mängijate ümber kaasa elama.

Meeste arvestuses tuli Eesti Paralümpiakomitee MV kiirmales esikohale Rein Maidla Tallinna Kurtide Spordiseltsist Talkur. Teine koht kuulus Jaan Sanderile Tallinna Invaspordiühingust ning kolmas oli Riho Kurg Tallinna Kurtide Spordiseltsist Talkur.

Naiste kiirmales saavutas esikoha individuaalvõistleja Ava Lepik, teine oli Triin Vilgats Pärnu Kurtide Spordiseltsist Eero ning kolmanda koha saavutas Camilla Kurg Tallinna Kurtide Spordiseltsist Talkur.

Eesti Paralümpiakomitee MV kiirkabes 2021 saavutas esimese koha meeste hulgas Andres Keil Merimetsa Tugikeskusest, teine oli Riho Kurg ning kolmas Jaan Sander.

Naiste kiirkabe parimad olid Triin Vilgats, Ava Lepik ning Monika Matsina Tallinna Kurtide Spordiseltsist Talkur.

Võistluste tulemused leiad siit: https://www.paralympic.ee/et/suendmustekalender?bwiaction=events&bwiid=10045

Eesti Paralümpiakomitee Facebooki postitus ja fotogalerii siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2450498488417598&type=3 

Võistluste peakohtunik Gert Elmaste sõnul läks võistlus igati korda ning kindlasti kohtume järgmisel aastal taas! Seniks aga soovib ta kõikidele järjepidevat harjutamist.

Mõtteid turgutas Vitamiin Well mõnusate tervisejookidega ning võistlused sõidutab kohale Toyota Eesti!

Kuimetsas selgusid istevõrkpalli Eesti meistrid: tiitleid jagati kolmes arvestuses

4. detsembril peeti Kuimetsa Spordihoones Eesti ajaloo teised meistrivõistlused istevõrkpallis, kus meistritiitleid jagati kolmes arvestuses: naiste, meeste ja segavõistkondadele.

Turniiril osales kuus meeskonda, viis naiskonda ning viis segavõistkonda.

Meeskondade turniiril mängisid kõik võistkonnad kõik omavahel korra läbi ning meistriks krooniti täisedu viie võiduga meeskond Sideout. Neli võitu teeninud Kalevipoeg pälvis hõbeda ning pronksise autasu teenis ATO SK.

Kõige tihedam rebimine käis proksi nimel, kus kolm võistkonda sai kirja kaks võitu. R2K teenis kahe võiduga 6 punkti ja sai seega viienda koha. ATO SK ning METSV kogusid võrdselt 7 punkti ja määravaks sai omavaheline mäng, mille oli 2:1 seisuga võitnud ATO SK, mis kindlustas neile pronksmedali. Sel korral võiduta jäänud, kuid tasavägiseid geime mänginud Saaremaa VK Fännide meeskond saavutas kuuenda koha.

Meeste turniiri järjestus:

Sideout (Karl Stamm, Meelis Stamm, Karmo Stamm)

Kalevipoeg (Kalev Ross, Ivar Liiv, Marco Kaare, Margus Hoop)

ATO SK (Paul Mihkel Maasalu, Ranel Rahuoja, Karl Grüner, Oskar Härmaste)

Me ei tulnud siia võitma! (Raido Seppam, Tiit Savason, Jürgen Norak, Andres Kärner)

R2K (Rait Metsaste, Raigo Strastin, Karel Lumik)

Saaremaa VK Fännid (Marko Saar, Boris Lehtjärv, Filipp-Georg Uus)

Naiskondade turniiril mängisid samuti kõik võistkonnad kõigiga läbi ning täisedu nelja (3:0) võiduga saavutas esikoha Terase naiskond. Teiseks tuli kolme tasavägise mänguvõiduga Sparta naiskond ning pronksi võitis kaks võitu saavutanud ATO SK. Neljanda kohaga pidi leppima väga tasavägiseid mänge pidanud ning mitmeidki geimivõite saanud naiskond Sideout. Vieenda koha sai ühe geimivõiduni jõudnud A-Rühm naiskond.

Naiste turniiri järjestus:

Teras (Anna Helena Liiv, Ülle Olli, Laura Milk)

Sparta (Annika Loper, Anett Karjamaa, Tatjana Puzõnja)

ATO SK (Kärolin Kiin, Kadri Grüner, Lydia Helene Teder)

Sideout (Kertu Stamm, Kerda Stamm, Raini Stamm)

A-Rühm (Ave Oad, Monica Vainola, Merle Paas)

Segavõistkondade arvestuses mängisid viis võistkonda samuti korra omavahel läbi. Nelja võiduga tuli pärast pingelist 2:1 seisuga lõppenud finaalmängu Eesti meistriks võistkond Teras. Neile järgnes  Sideout ning kolmandaks tuli võistkond Segamini. Neljas oli Kalevipoeg ning viies ATO SK.

Segavõistkondade üldjärjestus:

Teras (Ülle Olli, Laura Milk, Margus Hoop, Rait Metsaste, Raigo Strastin, Karel Lumik)

Sideout (Karl Stamm, Karmo Stamm, Meelis Stamm, Kertu Stamm, Kerda Stamm, Raini Stamm)

Segamini (Annika Loper, Anett Karjamaa, Tatjana Puzõnja, Raido Seppam, Tiit Savason, Jürgen Norak, Andres Kärner)

Kalevipoeg (Ave Oad, Monica Vainola, Ivar Liiv, Anna Helena Liiv, Marco Kaare, Kalev Ross)

ATO SK (Kärolin Kiin, Kadri Grüner, Lydia Helene Teder, Ranel Rahuoja, Karl Grüner, Oskar Härmaste)


Istevõrkpalli Eesti meistrid selgusid Kuimetsas. Foto: Tarmo Tomson

Kahe meistritiitliga päeva lõpetanud Ülle Olli tõi välja eduka turniiri võtmekohad. “Võidu aitas tuua terav ja tugev serv ning mõtestatud platsimäng. Lisaks veel toetav ja hästi ühtehoidev võistkond nii nais- kui segavõistkonnas. Päeva teisel poolel hakkas istmik tunda andma. Pole ju harjunud tunde istudes võrkpalli mängima. Turniir oli kokkuvõttes väga äge, oli palju häid emotsioone ja positiivsust. Suur tänu korraldajatele ja sponsoritele, kes olid võitjatele suured auhinnakotid teinud!” kommenteeris Olli.

Turniiri parimaks blokeerijaks valitud Karel Lumik tõdes, et kuigi seekordsel turniiril veel kõik ideaalselt ei õnnestunud, on tegu põneva alaga. “Meeskonna tulemuse võib kirjutada vähese kogemuse ja minimaalse kokkumängu arvele, me ei saanud end kohe käima. Segaturniirile läksime peale juba palju kindlamatena ja parema mängutunnetusega ja kui siia punti lisada veel äsja meistritiitliga pärjatud naised, siis oli kohustus naistele duubel vormistada,” sõnas Lumik ja tõi välja istevõrkpalli eripära. “Istevõrkpall on midagi teistsugust meie harjumuspärasele võrkpallile, kus kõige raskem on sundida ennast istuma. Tänud suurepärase turniiri eest ja kohtumiseni järgmisel aastal. Kes ei ole veel istesvõrkpalliga tutvust teinud, siis soovitan! Väga mõnus on!” lisas mängija.

Võistkonnad valisid ise ka turniiri parimaid:

Parim naismängija: Laura Milk

Parim meesmängija: Meelis Stamm

Parim parasportlane: Ivar Liiv

Parim servija: Margus Hoop

Parim ründaja: Karl Stamm

Parim blokeerija: Karel Lumik

Universiaalseim mängija: Raido Seppam

Lahedaim mängija: Monica Vainola

Istevõrkpalli kohta leiad rohkem infot Eesti Võrkpalli Liidu kodulehelt: www.volley.ee

Eesti Võrkpalli Liit tänab koostööpartnereid ja sponsoreid, kes katsid auhinnalaua: Eesti ParalümpiakomiteeATO SpordiklubiRapla ValdAuraTradehouseVeskimati ja BarBar RockiklubiVitamin Well

21. novembril toimusid Tartus Aura Veekeskuses Eesti Paralümpiakomitee MV ujumises 2021

Võistlustele eelregistreerus 6 organisatsioonist 45 sportlast. Rõõm oli näha, et vaatamata keerulisele ajale on sportlastel suur soov treeningutel harjutatut realiseerida ning anda endast parim.

Stardis olid neiud (2004.a. ja hiljem sündinud), noormehed (2004.a. hiljem sündinud), naised (2003.a. ja varem sündinud) ja mehed (2003.a. ja varem sündinud), kes startisid järgmistel distsipliinidel: 50 m vabalt, 100 m vabalt, 50 m rinnuli, 100 m rinnuli, 50 m liblikat, 50 m selili, 100 m selili, 100 m kompleksi.

Võistluspäeva lõpetas 4x25m vabalt (segavõistkonnad) teateujumine, mis oli EPK MV ujumise kavas esimest korda. Teateujumise eesmärk on sisendada osalevate sportlaste ühtustunnet. Lisaks anda ka võimalus panna väiksematel klubidel välja ühisvõistkonnad ning pakkuda uut ja sütitavat võistluskogemust võimalikult paljudele sportlastele.

Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistluste läbiviimisel kohaldatakse FINA ja IPC reegleid, mis tähendab, et lisaks Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) võistlusklassidele S1-S14, saavad võistelda ka erineva intellektipuudega, kurdid (S15) ning need puudega ujujad (AB), kes ei klassifitseeru klassidesse S1-S15).

Rõõm on näha, et treenerid ja klubide esindajad on huvitatud edendamast ja arendamast paraujumist. Jagati ideid, kuidas paraujumist veelgi propageerida nii, et sütitada spordi- ja  ujumispisikut ka nendesse puudega inimestesse, kes veel ei ole ujulasse ja spordisaali jõudnud. Lisaks oli väga hea meel kuulda mõtteid treenerite ja ka sportlaste koolitamisest.

Eesti Paralümpiakomitee tänab GKR Trade, kelle poolt oli igale võistlejale ning treeneritele Vitamin Well karastav tervisejook ning SK Yess väga hea võistluste läbiviimine eest!

Kõik võistluse tulemused on leitavad EPK kodulehelt: TULEMUSED

Vaata ka võistluspäeva pilte siit: FOTOD

Toimus Eesti Kurtide Spordiliidu 2021 tänuõhtu


EKSL president Sergei Matvijenko teeb videopostituses ülevaate Eesti Kurtide Spordiliidu ajaloost 30 aasta jooksul.

Lisaks peeti 4. detsembril ka Eesti Kurtide Spordiliidu traditsiooniline tänuüritus, kus vaadati tagasi möödunud aastale ja tunnustati paremaid.

EKSL president Sergei Matvijenko tegi oma lühikeses kõnes ülevaate 2021.a. tähtsamatest kurtide spordisündmustest ning uue aasta plaanidest.

Seejärel tunnustati 2021.a. parimaid.

Parima naissportlase tunnustuse pälvis kõrgushüppaja Marja- Liisa Landar. Meeste hulgast oli kindlalt parim Tanel Visnap, kes võitis kergejõustiku MM kaks kulda. Võistkondadest oli edukam 4x400m segateatejooksu võistkond- Inessa Halliste, Cathy Saem, Rinat Raisp ja Simon Teiss. Simon Teiss oli ka parim noorsportlane 2021.a.

Treenerina tunnustati Tanel Visnapi treener Raimond Lutsu.

Aktiivsemateks harrastussportlasteks osutusid Monika Matsina ja Argo Purv.

Paremad sportlased ja seltsid

Toimus Euroopa Paralümpiakomitee peaassamblee

6. novembril 2021 toimus Küprosel Limassolis Euroopa Paraolümpiakomitee (EPC) peaassamblee ja konverents, mille võõrustajaks oli Küprose paraolümpiakomitee.

EPC liikmed kiitsid assambleel heaks uue strateegilise arengukava.

Lisaks valiti organisatsioonile uus president ning juhatus järgmiseks neljaks aastaks.

Uus juhatuse koosseis on alljärgnev:

  • President: Raymond Blondel (Holland),
  • Asepresident: Asa Llinares Norlin (Rootsi),
  • Laekur: Terje Jentoft Roel (Norra).

Liikmed:

  • Miriam Malone (Iirimaa),
  • Anita Urr  (Ungari),
  •  Lukasz Szeliga (Poola),
  •  Geoff Newton (Suurbritannia)
  •  Mindaugas Bilius (Leedu).

Eesti ujujad osalesid Poolas Winter Polish Open võistlustel

4.-7. novembrini toimusid Poolas Szczecinis rahvusvaheline võistlus Winter Polish Open. Meie sportlastest osalesid Karl-Mattias Moor, Tanel Täheväli ning Richard Leib.

Kokkuvõte meie sportlaste tulemustest on järgmine:

Richard Leib (S14) saavutas nii oma võistlusklassi kui ka üldarvestuses 100 m seliliujumises esikoha. Ühtlasi oli tegemist ka uue isikliku rekordiga. Richard parandas isiklikku rekordit ka 100 m vabaltujumises, mis andis talle võistlusklassi S14 arvestuses II koha ning üldarvestuses 9. koha.

Tanel Täheväli oli 50 m ning 100 m vabaltujumises võistlusklassi S10 arvestuses 4. 50 m rinnuliujumises saavutas ta klassi SB9 arvestuses 5. koha ning 100 m rinnuliujumises 7. koha.

Karl-Mattias Moor tuli 50 m vabaltujumises võistlusklassi S6 arvestuses 8. kohale ning 100 m vabaltujumises 10. kohale. 50 m rinnuliujumises oli Moor oma klassi arvestuses 4. 100 m rinnuliujumises oli ta võistlusklassi SB6 arvestuses 3. 50 m liblikujumises saavutas Karl-Mattias võistlusklassi S6 arvestuses II koha.

Võistluste tulemustega on võimalik tutvuda siin: http://live.livetiming.pl/jardzioch/2021/11_07_szczecin/index_us.html

 

Pildi autor: Ilona Leib

Jelena Pipper osales parajõutõstmise MMil Tbilisis

28. novembrist kuni 6. detsembrini toimus Gruusias Tbilisis 2021 parajõutõstmise MM, kus kokku osales 443 sportlast 68 riigist.

Eestit esindas Jelena Pipper, kes võistleb kaalukategoorias kuni 67 kg. 

Sellel korral suutis Jelena korrata oma isiklikku parimat tulemust ning teisel katsel läks kirja 58 kg, mis andis talle kokkuvõttes 24. koha. 

Tbilisi MM oli ühtlasi esimeseks kohustuslikuks võistluseks Pariisi paraolümpiamängude pääset püüdvatele sportlastele. 2022 parajõutõstmise EM toimub taaskord Gruusias 24.-29.09.2022. 

Eesti Paralümpiakomitee ootab esitama kandidaate aasta sportlaste ning treeneri valimisele

Avatud on kandidaatide esitamine 2021. aasta EPK aasta sportlaste ning treeneri tiitlile. Kandidaatide esitamine on avatud kuni 10. detsembrini.

Kandidaate saab esitada nende hulgast, kes on saavutanud märkimisväärseid tulemusi alljärgnevate võistluskategooriate hulgast:

  • Paraolümpiamängud
  • Kurtide olümpiamängud
  • Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) korraldatavad tiitlivõistlused
  • Rahvusvahelise spordialaliidu võistlused
  • Puudepõhise rahvusvahelise organisatsiooni tiitlivõistlused
  • Noorsportlaseks loetakse kuni 23-aastast (k.a) sportlast. 

Kandidaate saab esitada täites vastava ankeedi

EPK sekretariaat jälgib esitatud kandidaatide sobivust ning selle põhjal koostatakse kandideerijate nimekiri, mis avalikustatakse EPK kodulehel.

Aasta sportlased ja treener valitakse rahvahääletuse ja EPK juhatuse hääletamise teel. Rahvahääletus toimub 13.12-19.12 EPK kodulehel ning juhatuse hääletus viiakse läbi pärast rahvahääletuse lõppu.

Eesti Paralümpiakomitee aasta sportlaste ning treeneri valimise statuuti saab lugeda siit.

Laureaate tunnustatakse traditsioonilisel EPK aastalõpuüritusel ning aasta mees- ning naisparasportlasele antakse auhind üle lisaks ka EOK galaüritusel “Spordiaasta Tähed 2021”, mis leiab aset 29. detsembril.

Heategevuslik teateujumine

27. novembril toimus neljandat korda 4x50€ heategevuslik teateujumine. Seekordne toetus läheb SK Meduusi DS ujujate 2022. aastal Portugalis toimuvate maailmameistrivõistluste ettevalmistuskulude katteks.

Vaata FB postitust ja pilte päevast siit: Heategevuslik 4x50 teateujumine 

Täname toetajaid - AS G4SG4S SpordiklubiIDEMA KöögidSpordiklubi Nord, Märt Pais, Katrin Noor, Triton Klubi MTÜ, Anti Reivart, perekond Kuusk.

Kohalikud võistlused ja sündmused

TOIMUNUD

13. november  Eesti Kurtide Spordiliidu MV kiirmales 2021
Toimumiskoht: Tallinna ja Harjumaa Kurtide Ühing
TULEMUSED

21. november  Tallinna ratastoolitennise turniir    
Toimumiskoht: Rocca al Mare Tennisekeskus

21. november  Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlused ujumises 2021  
Toimumiskoht: Aura Veekeskus
TULEMUSED

21. november Jooksusilmade neljas matkapäev
Toimumiskoht: RMK Meremõisa telkimisala

28. november Eesti Paralümpiakomitee meistrivõistlused kiirmales ja kiirkabes 2021
Toimumiskoht: Endla 59
TULEMUSEDkiirmale ja kiirkabe 

04. detsember Eesti istevõrkpalli meistrivõistlused 2021
Toimumiskoht: Kuimetsa Spordihoone    
TULEMUSED

TULEMAS

Kolmapäeviti kell 15.00 - 16.00 parasulgpallitreeningud
Toimumiskoht: FORUS Spordikeskus Tondi, Sõjakooli 10, Tallinn
Lisainfo: kathy@skfookus.ee ja telefonil: 5649 2144, https://www.facebook.com/SulgpalliklubiFookus/ 

28. detsember  EPK 2021. aasta parimate sportlaste väljakuulutamine
Lisainfo

29. detsember  Spordiaasta tähed 2021
Toimumiskoht: Alexela kontserdimaja
Lisainfohttps://aastasportlane.eok.ee/ 

16. jaanuar 2022 Tallinna ratastoolitennise turniir
Toimumiskoht: Rocca al Mare Tennisekeskus (Tallinn, Haabersti linnaosa, Haabersti tn 5)
Lisainfo: https://www.paralympic.ee/et/suendmustekalender?bwiaction=events&bwiid=10345
FB: Ratastoolitennis

Rahvusvahelised võistlused

TOIMUNUD

04.-07. november  Winter Polish Open 2021

Toimumiskoht: Poola, Szczecin 
TULEMUSED

28. nov. - 06. dets. 2021 Parajõutõstmise MM 2021

Toimumiskoht: Gruusia, Tbilisi
TULEMUSED

TULEMAS

07.- 09. jaanuar 2022 4. Tallinna Rahvusvaheline ratastoolikurlingu turniir (World Curling Tour event) 
Toimumiskoht: Tondiraba Jäähall. Osalevad Eesti, Läti, Suurbritannia, Korea, Rootsi, Soome ja Venemaa koondised. Lisainfo.

Sekretariaadi töölaud

* Uue juhatuse tööplaani koostamine ja käivitamine
* 2021.a eelarvete korrigeerimised
* Tagasiside koosolek EPK MV ujumises 2021 ning edasised plaanid.
* 2021.a parimate sportlaste valimise ettevalmistamine
* 2021.a eelarve inventuur
* Ettevalmistused Pekingi 2022 paraolümpiamängudeks
* 2022.a spordisündmuste kalendri koostamine. Ootame infot puudega inimeste spordisündmuste kohta aadressile kaia@paralympic.ee 
* 2022.a eelarve struktuur, kriteeriumid ja korrigeerimised
* Pekingi POM osalemise ettevalmistustegevus
* EPK kommunikatsioonitööd, sh Pekingi POM kommunikatsiooniplaan

Loe ka Eesti Puuetega Inimeste Koja uudiskirja.