Eesti koondis lõpetas MM-i kaotustega Lätile ja Itaaliale

Eesti lõpetas põhiturniiri 12. kohaga

Eesti ratastoolikurlingu koondis lõpetas Lõuna-Koreas toimuva MM-i põhiturniiri kahe kaotusega - Lätile alistuti 6:7 ning Itaaliale 3:10.

Eesti koondis kogus MM-il üheteistkümnest mängust ühe võidu, mis annab kokkuvõttes 12. koha nng langes A-grupist välja. Sõelmängudele pääsevad kuus parimat võistkonda.

"Ei suutnud me täita oma eesmärke, mis polnudki teab mis kõrgele seatud. Tahtsime jääda püsima A-gruppi, aga läks teisiti. Kahju on tänahommikusest kaotusest Lätile. Eelviimase kiviga tehtud vale otsus nullis kogu väga hea mängu. Nii ei tohiks juhtuda.... nagu poleks tohtinud kaotada Rootsile ja Tšehhile. Neli võitu oleks olnud täiesti meie omad, aga ju siis ei pidanud nii minema," kirjutas võistkond on Facebooki lehel.

Põhiturniiri ülejäänud viimaste mängude tulemused

15. voor: Šotimaa - Slovakkia 8:4, Kanada - Norra 8:0, Tšehhimaa - Lõuna-Korea 2:7

16. voor: Norra - Rootsi 7:6, USA - Lõuna-Korea 2:8, Šotimaa - Hiina 4:9

17. voor: Itaalia - Läti 3:8, Hiina - Slovakkia 9:5, USA - Tšehhimaa 11:3, Kanada - Rootsi 9:6

Põhiturniiri paremusjärjestus: Hiina, Kanada, Läti, Lõuna-Korea 8, Norra 7, Rootsi 6, Slovakkia, Itaalia, USA 5, Šotimaa 3, Tšehhimaa 2, Eesti 1

Reedel jätkatakse veerandfinaalidega, kus kohtuvad Rootsi - Läti ja Lõuna-Korea - Norra. Paaride võitjad lähevad poolfinaalis vastamisi vastavalt Kanada ja Hiina.

10. märtsil algab Gangneungis segapaaride MM, kus Eestit esindavad Kätlin Riidebach ja Mait Mätas.