Eesti rahvusnaiskonna mängija esindas istevõrkpallureid rahvusvahelisel rannaistevõrkpalli turniiril

Nädalavahetus möödus istevõrkpalluritel töökalt. 15.-16. augustini osaleti Riias rannaistevõrkpalli turniiril, millest võttis osa 8 võistkonda - üks Eestist ja Lätist ning kuus Leedust.

Esimese päeva mängude tulemusena jagati võistkonnad kahte tugevusgurppi. Teisel päeval selgitati välja tugevusgruppide parimad. Eesti võistkond saavutas teises tugevusgrupis kolmanda koha. Mõlema tugevusgrupi võidud läksid Leetu. Eestit olid turniiril esindamas Kadi Kullerkann, Laura Rogenbaum, Tarmo Lepik, Margus Hoop, Marco Kaare. Loe erinevustest istevõrkpalli ja võrkpalli vahel siit

“Platsil olles sai tunda, et Eesti võistkonna kliima oli positiivne ning üksteist toetav,” sõnas võistkonna kapten Margus Hoop. Esimest korda istevõrkpalli mänginud Kadi Kullerkann ütles, et enne esialgu plaanis ta Riiga kaasa minna, et võistkonnale kaasa elada ja kohalikku kultuuri nautida, kuid kaks päeva enne võistlust pakkus Laura Rogenbaum, et Kadi võiks ka mängida. “Mõtlesin siin, et aktiivne ja uudishimulik inimene, nagu ma olen - teeme ära!” sõnas Kadi turniiril osalemise otsuse kohta.

“Esimesel päeval tuli uue võistkonnaga taktikalisi käike katsetada ning koosseisuga vangerdada,” räägib Tarmo Lepik turniiri esimesest päevast. Ta lisab, et esimesel päeval sai mängitud turniiri kõige tugevamate vastastega, siis teise päeva hommikuks oli selge, et sellel päeval enam kaotusi lubada ei saa. “Teise päeva esimeses mängus tuli napp kaotus, mis pani pinged peale järgmisele mängule, sest enam kaotusi lubada ei saanud. Seega järgmises ja ühtlasi ka viimases mängus pakatas võistkond enesekindlusest ning ei teinud enam nii palju individuaalseid vigu ja saime selle olulise võidu kätte,” räägib Tarmo turniiri käigust. 

Esimest korda istevõrkpalli mänginud Kadi toob välja, et väljakul olles tuli positiivse üllatusena, et võrkpalli oskus ja pikkus tulevad kasuks. Kadi on Eesti rahvusnaiskonna kõige pikem mängija - 194 cm. Ta lisas, et kõige keerulisem oli istumise ideest lahti laskmine. Ehk ta märkas nii mõnigi kord, kuidas ta ei liikunud platsil piisavalt kiiresti ja mängukäiku ennustavalt. “Mul oli tunne, et seal kus mu tagumik on, sinna ta jääma peab,” muigab ja sõnab Kadi. Tarmo räägib, et andsid Kadile natuke aega kohaneda, kuid ta pidi siiski kiirelt ennast koguma, et oma tugevamat elementi - blokki - kasutama hakata. “Hetk peata olekut ja juba favoriit kogus ennast. Kui blokk sai paika, siis asusime ka teisi elemente tema peal katsetama. Usun, et Kadile oli mängimine positiivne ning hindame tema panust kõrgelt,” lisas Tarmo. 

Kadi toob välja ka ühe lemmik erinevuse istevõrkpalli ja võrkpalli vahel: “Lemmik erinevus oli muidugi see, et servi on lubatud blokeerida ja õnneks blokis mitte hüppamine on mulle juba saali- ja rannavollest tuttav ka,” naerab Kadi. 

“Ma usun, et see ei jäänud minu viimaseks istevõrkpalli kogemuseks. Tohutult palju austus kõigi vastu, kes selle ala arendamisega tegelevad!” ütleb Kadi.

Kõigil huvilistel on võimalik ise rannaliival istevõrkpalli mängimist proovida juba sel kolmapäeval 19. augustil kell 19.00 Tallinnas Beach House Ülemiste rannahallis (Valukoja 12).