Eesti ratastoolikurlingu koondis alustas Pekingi taliparaolümpiamänge kaotustega USA-le ja Hiinale

Eesti koondis näitas üles südikust ega vandunud lahinguta alla

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alustas Pekingi taliparaolümpiamängude turniiri kaotustega USA-le ja Hiinale. Ameeriklastele jäädi alla tulemusega 6:9 ning hiinlastele 6:9.

Eesti juhtis USA vastu esimese endi järel 1:0, teise endi ees olid ees ameeriklased 3:1 ning kolmanda endi järel oli seis viigiline 3:3. Siis tegid ameeriklased eduka viienda endiga 4:0 vahespurdi, kuid kuuenda ja seitsmenda endiga suutis Eesti vahemaa 6:7-le vähendada. Kaheksandas endis olid ameeriklased paremad 2:0 ning võitsid seega mängu 9:6.

Eesti koondise kapteni Andrei Koitmäe tundis heameelt vastasele antud lahingu üle, kuid tõdes, et võistkonna mängus puudus vajalik stabiilsus. "Meie mäng käis mäng üles-alla. Tahaks loota, et see oli esimese mängu pinge," sõnas ta.

Kätlin Riidebach: "Oma mänguga jään rahule. Mõned eksimused olid, aga jäin rahule. See oli meie esimene mäng paraolümpiamängudel, pole hullu midagi."

Päeva teises mängus valitseva paraolümpiamängude võitja Hiinaga oli Eesti teise endi järel 0:4 kaotusseisu. Kolmas end õnnestus 1:0 võita, kuid viienda lõppedes põlesid tablool Hiina 7:1 edunumbrid. Kuuendas endis teenis Eesti veel kaks punkti juurde, kuid seitsmendaga kindlustas Hiina 9:3 võidu.

Teiste tänaste mängude tulemused:

III voor: Slovakkia - Norra 3:9, Hiina - Rootsi 1:5.

IV voor: Kanada - Läti 10:3, Šveits - Lõuna-Korea 8:7

V voor: Slovakkia - Läti 4:8, Lõuna-Korea - Norra 9:4

Tabeliseis teise päeva järel: Kanada 3 võitu (3 mängust), Rootsi 2 (2), Läti, Norra 2 (3), Suurbritannia 1 (2), Hiina, Lõuna-Korea, Šveits, Slovakkia, USA 1 (3), Eesti 0 (2).