Eesti ratastoolikurlingu koondis ammutas Stirlingi turniirilt kogemusi

Šotimaal toimunud võistlus oli proovikiviks Tallinna MK-etapi ning MM-i B-grupi turniiri eel

Eesti ratastoolikurlingu võistkond osales 18.- 21. oktoobrini Šotimaal toimunud rahvusvahelisel turniiril Stirling International Wheelchair Curling Invitational, kus eelkõige ammutati vajalikke kogemusi eelseisva Tallinna MK-etapi ning MM-i B-grupi turniiri tarbeks.

Eesti võistkond sai turniiril kaks võitu ja viis kaotust ning jäi sellega kaheksa võistkonna konkurentsis seitsmendale kohale. Seejuures oli Eesti koondis ainus, kes kuue võiduga esikohale platseerunud Suurbritannia esinduse tulemusega 7:3 üle mängida suutis.

"Turniiri osas ütleks ma, et oli igati õpetlik turniir - võistkond sai rakendada palju uut õpitut. Tegemist on uue paraolümpiamängude tsükli algusega ja seega oleme koos Liisa Turmanniga andnud treeneritena tiimile omajagu uut infot, mida omandada," ütles võistkonna juhendaja Harri Lill.

"Tulemuse mõttes on kaks võitu ja viis kaotust kindlasti pettumus, aga arvan, et kaotused olid väga õpetlikud ja loodetavasti on nendest õppetundidest kasu meie tulevastel turniiridel - MK-etapil Tallinnas ja selle aasta peaeesmärgiks oleval MM-i B-grupi turniiril Soomes," lisas ta.

Eelseisval nädalavahetusel, 28.-30.oktoobril mängib Eesti ratastoolikurlingu koondis Tondiraba jäähallis toimuval V Tallinna rahvusvahelisel ratastoolikurlingu turniiril, mis peetakse kuue võistkonna osavõtul. Osalevad kaks USA esindust ning võistkonnad Soomest, Lätist, Itaaliast ja Eestist. Reedel algab esimene võistlusvoor kell 14:00 ja teine voor 18:30. Laupäeval ja pühapäevl toimuvad mänguvoorud kell 10:00 ja 14:30. Lisainfot ja otseülekande lingi turniiri käigu kohta leiab turniiri ametlikult kodulehelt.