Eesti ratastoolikurlingu koondis saab Pekingi paraolümpiamängudel kasutada parimaid abivahendeid

Pekingi paraolümpiamängudeks valmistuv Eesti ratastoolikurlingu koondis saab võistluste ajal ja selleks valmistumisel kasutada Eesti suurima abivahendikeskuse võimalusi spordivarustuse soetamiseks ning Eesti parimat kompetentsi nende hooldamiseks.

Eesti ratastoolikurlingu võistkond jõudis oktoobris maailma 12 parima hulka ning kindlustas endale pileti Pekingi paraolümpiamängudele. Eesti Paralümpiakomitee ja Invaru vahel sõlmitud koostöökokkuleppe alusel toetab Eesti suurim abivahendikeskus tippspordis vajalike abivahendite soetamist, hooldust ja remonti.

Eesti Paralümpiakomitee president Monika Haukanõmm sõnas, et üle 20 aasta on Eesti parasportlastel taaskord võimalus osaleda taliparaolümpiamängudel, kuid tänapäevane parasport ei ole mõeldav ilma heade ja kvaliteetsete sportimist toetavate abivahenditeta, mis peavad olema ka nõuetekohaselt hooldatud. “Meil on märgiline võimalus minna taliolümpiamängudele meeskondliku alaga, mis on väikese Eesti jaoks erakordne. Mul on ülihea meel, et meie ratastoolikurlingu koondisel on sel teekonnal ka toetajaid. Paraspordi tippu jõudmiseks on vajalik nii hea varustus kui ka selle professionaalne tehniline tugi, seetõttu on Invaru panus meie koondise jaoks ülimalt oluline,” ütles Haukanõmm.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel toimub 2022. aastal 4.-13.märtsini. Viimati osalesid Eesti parasportlased taliparaolümpiamängudel 2002. aastal, kui Eestit esindas Salt Lake City´s  kelguhoki meeskond.

Liikumisabivahenditele spetsialiseerunud Invaru juhatuse esimees Enn Leinuste sõnul on keskus ratastoolisportlasi toetanud üle 25 aasta. “Paraolümpiaga olen ma seotud 1994. aastast, kui Lillehammeris toimunud mängude ajal hakkasime õppima, mida paratippsport tähendab ja mida selleks sportlastel vaja on. Aastatega on meie kompetents kasvanud ning olles Eestis suurim abivahendite keskus tunneme vastutust, et panustada oma tehniliste teadmiste ja oskustega Eesti ratastoolisporti,” sõnas Leinuste.

Eestis mängitakse täna tippspordi tasemel ratastoolikurlingut. Eesti parasportlased tegelevad harrastajate tasemel ka ratastoolitennise, elektriratastooli saalihoki,  ratastoolivehklemise ja -korvpalliga.

Eesti Invaspordi Liit sõlmis Invaruga koostööleppe, mis võimaldab Invaru abi ja kompetentsi kasutada ka teistel liikumispuudega ratastoolisportlastel ja spordi harrastajatel.

Eesti Invaspordi Liidu president Rainer Vakra rõhutas, et Invaru toetus on oluline kõikidele Eesti ratastoolisportlastele. “Ilma spetsiifiliste abivahenditeta ei ole liikumisraskustega inimestel võimalik trenni teha ega ka tulemusi saavutada, samas spordiabivahendid on paraspordis väga kallid. Invaru toetus annab meie sportlastele ka motivatsiooni - väga oluline on teadmine, et meil on pikaajalisi toetajaid ja kaasaelajaid,” lisas Vakra.

Invaru abivahendikeskus on liikumiserivajadustega inimeste abivahenditele spetsialiseerunud valdkonna suurim ekspert Eestis. Üle Eesti üheksas linnas asuvates teeninduspunktides käib igal kuul enam kui 10 000 abivajajat.