Eesti ratastoolikurlingu tiim võitis rahvusvahelise turniiri

Rahvusvahelisel ratastoolikurlingu turniiril WCT Tallinn Wheelchair International võidutses Eesti ratastoolikurlingu koondis, kes alistas finaalis kindlalt Saksamaa tulemusega 7:5. Kolmanda koha saavutas Läti esindus.

Turniiri käigus peetud viiest kohtumisest võitsid Eesti sportlased neli ja kaotasid ühe, kusjuures alistati ka 2018. aasta paraolümpiamängudel osalenud Soome ja Saksamaa võistkonnad.

Ratastoolikurlingu võistkonna liige Signe Falkenberg tõi välja selle aasta turniiri ühtlaselt tugevat taset. “Tänased finaalkohtumised Saksamaa ja meie vana rivaali Lätiga panid meid korraliku pinge alla ja võidud ei tulnud kergelt - seda enam tunneme rõõmu võidetud karikast ja muidugi ka võistkonna heast mängust. Head meelt tegi, et soomlastest oleme tänaseks tugevamaks kasvanud, kuid kripeldama jäi, et kaotasime Itaaliale viimases endis ühe punktiga,” sõnas Falkenberg. 

Eesti ratastoolikurlingu koondis asub maailma edetabelis 13. kohal ning võistkonnal on ette näidata 2019. aasta maailmameistrivõistluste 8. koht. Sellega kindlustas Eesti esindus endale koha 2020. aasta MMile. Paraolümpiamängude edetabelipunkte on Eesti ratastoolikurlingu koondisel võimalik teenida 2020. ja 2021. aasta MMidel.

“Turniir näitas, et suudame ka väga tugevaid vastaseid võita, kuid puudu jääb pinge all mängimise kogemusest, millest tekivad ka vead. Mängu mentaalse poolega peame veel tööd tegema,” lisas Falkenberg.

Nüüd ootab Eesti ratastoolikurlingu koondist ees paarikuune võistluspaus ning võistlemist jätkatakse jaanuaris, misjärel pannakse mänguoskused proovile järgmise aasta veebruari lõpus algaval MMil.

Eesti ratastoolikurlingu esinduses mängivad kapten Andrei Koitmäe, Mait Mätas, Lauri Murašov, Ain Villau ja Signe Falkenberg. Võistkonna treeneriks on Erkki Lill. 

Rahvusvaheline ratastoolikurlingu turniir WCT Tallinn Wheelchair International 2019 toimus Tondiraba jäähallis 3. korda. Võistlus kuulub World Curling Tour võistluste sarja. Võistlusest võtsid osa Saksamaa, Itaalia, Läti, Leedu, Soome ja Eesti ratastoolikurlingu koondised.

Allikas: Eesti Curlingu Liit