Eesti ratastoolikurlingu võistkond alistas MM-il Kasahstani 15:1

Teisipäeval ootavad alagrupi otsustavates mängudes Taani ja Tšehhimaa

Eesti ratastoolikurlingu võistkond alistas Lohja Kisakallios toimuva MM-i B-tasandi turniiri kolmandas alagrupimängus Kasahstani tulemusega 15:1.

Eesti võistkond ei jätnud MM-i debütandile sõnaõigust, juhtides juba teise viskevooru lõppedes 7:0. Vastased suutsid küll kolmanda endi napi paremusega võita, kuid viimaseks jäänud seitsmenda vooru lõppedes näitas tabloo Eesti koondise veenvat eduseisu.

Eesti koondisel on kolme mänguga kirjas kaks võitu ja kaotus. Kasahstan kaotas kõik kolm senipeetud kohtumist.

MM-i B-tasandi turniiril osalevad kokku tosina riigi koondised. Alagruppide võitjad pääsevad otse poolfinaali, teise ja kolmanda koha saanud võistkonnad selgitavad omavahelistes veerandfinaalides kaks ülejäänud poolfinalisti. MM-i B-tasandi turniiri kolm parimat pääsevad märtsis Kanadas toimuvale ratastoolikurlingu MM-ile.

Eesti koondisesse kuuluvad kapten Andrei Koitmäe, Kätlin Riidebach, Signe Falkenberg, Lauri Murašov ja Mait Mätas.

Teisipäeval kell 9:30 kohtub Eesti seni kõik kolm mängu võitnud Taaniga ning kell 18:30 samuti kahe võiduga jätkava Tšehhimaaga.

Kolmapäeval peetakse veerand- ja poolfinaalid ning neljapäeval pronksimäng ja finaal.