Eesti Virtuse sportlased osalesid Baerumis VIVIL Games võistlustel

Eesti noored Virtuse sportlased Artur Lossmann, Hendrik Põder, Evelina Tartõnskih, Merilin Kongi, Säde Pärnoja ja Kevin Lillepuu osalesid nädalavahetusel Norras, Baerumis peetud Vivil.Game võistlustel.

Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliidu sportlased saavutasid Norra lahtistel ujumise ja kergejõustikuvõistlusel esikoha koht 4 x 25 m ujumises ja 4 x 100 m jooksus ning samuti püstitati mitmeid isiklikke rekordeid 25 m vabaltujumises.

EVPISL treener ja esindaja Mallika Koeli sõnul kogusid sportlased Norrast kullakarva kogemusi. "Norra lahtised ujumise- ja kergejõustikuvõistlused toimuvad Oslo lähedal Baerumis, eestlased on nendest osa võtnud üle 25 aasta. Alati on Eesti võistkonnas uued noorsportlased, kes on juba osalenud kodustel võistlustel. Vivil.Game on preemiaks kodus tehtud tööle. Antud sportlased on osalenud mitmetel Eestis toimunud ujumis- ja kergejõustikuvõistlustel ning said seekord ka esimese välisvõistluste kogemuse," ütles ta.

"Võistlused kestavad kolm päeva. Esimesel päeval toimuvad ujumisvõistlused, kus aladeks on 25 m vabalt, 4x 25 m ja 50 m  vabaltujumine, kus võistlejaid ei panda tulemuste järgi pingeritta. Teisel päeval on uhke avamine staadionil ja 100 m jooksud ning õhtul bankett sportlastele. Kolmandal päeval toimuvad meeskonna mängud - 4 x 100m jooks  ja pallivise - millest meie alati osa võtame," lisas ta.

Reegel on see, et võistkonnas peavad kõik osalema ujumisaladel ja kergejõustikus 100m ja paaliviske aladel ja 4 x 100m teates.

Koel avaldas tänu Eesti Paralümpiakomiteele ja Tondi koolile, kes aitasid noorte sportlaste unistuse teoks teha.