EPK mälestab pikaajalist peasekretäri Allan Kiili

15. juunil 2021 lahkus meie hulgast Allan Kiil, pikaajaline Eesti Paralümpiakomitee peasekretär.

Allan sündis 4. augustil 1963. aastal. 1991.aasta lõpetas ta Tallinna Pedagoogilise Instituudi kehakultuuri eriala. Allan oli edukas ujuja – Eesti meistritiitli pälvis ta 22 korral, Eesti rekordeid parandas 11 korral.

1991. aastal oli Allan Kiil üks Eesti Paralümpiakomitee asutamise eestvedajatest ning peasekretärina tegutses ta lausa 22 aastat. Ta juhtis Barcelona, Atlanta, Sydney ja Ateena paraolümpiamängudel Eesti delegatsiooni.

„Allan oli ääretult positiivne inimene, ta austas kõiki ja suhtus kõikidesse puudeliikidesse võrdselt. Minule jääb temast kustumatu mälestus,“ sõnab Mallika Koel, kes tegutses Allaniga koos puuetega inimeste spordis ligi 25 aastat.

„Mina pidasin oluliseks Allani oskust mitte takerduda ebaolulistesse detailidesse. Tal oli võime näha suurt pilti, suurt eesmärki - selle nimel oli ta alati valmis väitlema ja tegutsema,“ meenutab koostööpäevi Allaniga EPK juhatuse liige Alar Õige.

„Allan oli kindel ja vankumatu Eesti paraolümpia tugitala. Tal oli kindel visioon ja ta on kindlasti rahul, kuhu me tänaseks jõudnud oleme,“ sõnab pikaajaline kaasteeline Are Eller.

Eesti Paralümpiakomitee mälestab kauaaegset tegijat Allan Kiili ja avaldab sügavat kaastunnet omastele.