Esimene Eesti naissportlane sai parajõutõstmise EMil kirja rahvusvahelise tulemuse

Eesti parajõutõstja Jelena Pipper saavutas nädalavahetusel Euroopa lahtistel meistrivõistlustel isikliku eesmärgi - sai kirja rahvusvahelise klassi ning sooritas rinnalt surumise puhtalt ja tehniliselt õigesti.

Eesti parajõutõstja Jelena Pipper saavutas nädalavahetusel Euroopa lahtistel meistrivõistlustel isikliku eesmärgi - sai kirja rahvusvahelise klassi ning sooritas rinnalt surumise puhtalt ja tehniliselt õigesti.

Eesti parajõutõstja Jelena Pipper sai Prantsusmaal Berck-Sur-Mer'is toimuval EM-il kaalukategoorias kuni 67 kg kvalifikatsioonis kirja 7. tulemuse ning surus 40 kg. Kuigi kodustel treeningutel ja võistlustel on Jelena suutnud jõuda ka 50 kg-ni ja tema parajõutõstmise võistluste rekord on 47,5 kg, on para-atleetide tehnika ja selle hindamisreeglid EM-il mitu korda karmimad kui tavavõistlustel.

"Tavavõistlustel on kergem suruda, sest seal ei ole nii karmi žüriid ja võistlusreglementi. Keha algasend pingil, pea asend, sild ja hingamise rütm, jalgade asend ja kaldenurgad, sidumise tehnika - iga nüanss on oluline ja seda hinnatakse. Tehnika peab olema ülipuhas," kirjeldas Jelena võistluste ülirangeid reegleid.

Ta lisas, et kogu võistluste reeglistiku kadalipu läbimine koos õige dokumentatsiooni, kaalumise ja riietumisega on uus kogemus, millest on palju õppida nii atleedil endal kui ka treener Maksim Ignatenkol. "Oleme siin tohutult tehnika osas juurde õppinud ning kinnistame seda edaspidi treeningutel Eestis. Mul on hea meel, et täitsime oma eesmärgi, sain klassifitseeritud ja tulemuse kirja ning jätkame tööd. Nagu treener ütles: "Jõudu sul on ja sa suudad tõsta ka 60 kg!", sõnas Jelena kokkuvõtteks.

Berck-Sur-Mer 2018 on oluline samm kõigile parajõutõstjatele, kes loodavad kvalifitseeruda Tokyo 2020 paraolümpiamängudele. EM-ist võtsid osa nii paraolümpiavõitjad kui maailmameistrid.

Berck-sur-Mer 2018 on kolmandad Euroopa avatud meistrivõistlused alates 2013. aastast, mil võistlus jõudis tagasi Aleksini (Venemaa), pärast kuueaastast katkemist.

Eesti Invaspordi Liit ühendab liikumispuudega inimesi pakkudes neile erinevaid võimalusi liikumiseks ja spordiga tegelemiseks. Liit edendab liikumispuuetega inimeste spordiliikumist Eestis eesmärgiga tuua liikumispuudega inimesed välja ühiskondlikku ellu ja propageerida tervislikke eluviise. Eesti liikumispuudega inimestel on võimalik harrastada näiteks selliseid spordialasid nagu istevõrkpall, ratastoolitennis, kergejõustik, jõutõstmine, saalihoki, ratastoolicurling, ujumine ja palju muud. Eestis on ratastooli kasutavaid inimesi ligikaudu 5000.

Võistluste infot leiab World Para Powerliftingi veebisaidil https://www.paralympic.org/powerlifting ja Facebook lehel https://www.facebook.com/parapowerlifting/

Tulemused leiab Berck-Sur-Mer 2018 veebisaidil https://www.paralympic.org/berck-sur-mer-2018/schedule-results.