Esimene naissportlane Eestist parajõutõstmise EM-il

Tallinlanna Jelena Pipper osaleb esimese Eesti naissportlasena parajõutõstmise Euroopa lahtistel Meistrivõistlustel 25.-29.mail Prantsusmaal Berck-Sur-Mer’is.

Tallinlanna Jelena Pipper osaleb esimese Eesti naissportlasena parajõutõstmise Euroopa lahtistel Meistrivõistlustel 25.-29.mail Prantsusmaal Berck-Sur-Mer’is.

25. mail avatakse Berck-Sur-Meris (Prantsusmaa) Parajõutõstmise Euroopa lahtised meistrivõistlused. Üritus kestab kuni 29. maini ja sellel osaleb kokku 173 sportlast 33-st riigist, kes soovivad võita ühe 60 medalist 20 erinevas kaalukategoorias. Berck-Sur-Mer 2018 on oluline samm kõigile parajõutõstjatele, kes loodavad kvalifitseeruda Tokyo 2020 paraolümpiamängudele. EM-ist võtavad osa nii paraolümpiavõitjad kui maailmameistrid.

Eesti parajõutõstja Jelena Pipper osaleb kaalukategoorias kuni 67 kg. Jelena eesmärgiks oma esimestel suurvõistlustel on eelkõige saada rahvusvaheline klass ning puhtalt ja tehniliselt õigesti sooritada rinnalt surumine.“Kodustel treeningutel ja võistlustel olen suutnud jõuda 50 kg-ni, minu parajõutõstmise võistluste rekord on 47,5 kg“, sõnab Pipper. „Ees on veel pikka maa minna Tokyo POM kvalifikatsiooninormini, milline on 70 kg. Tokyo norme on aega täita 2020 aasta esimese pooleni,” avab Jelena natuke oma plaane.

Jelena Pipper asub võistlema 27. mail peale keskpäeva.

Berck-sur-Mer 2018 on kolmandad Euroopa avatud meistrivõistlused alates 2013. aastast, mil võistlus jõudis tagasi Aleksini (Venemaa) pärast kuueaastast katkemist. Võistlustele on võimalik kaasa elada World Para Powerliftingi veebisaidil https://www.paralympic.org/powerlifting ja Facebooki lehel https://www.facebook.com/parapowerlifting/

Live tulemused ja täielik võistlusgraafik on saadaval Berck-Sur-Mer 2018 veebisaidil https://www.paralympic.org/berck-sur-mer-2018/schedule-results.