Eesti ujujaid võitsid Malta Eriolümpia Mängudel seitse medalit

Väikesaarel võistlesid Keira Rattur, Inge Maiberg, Paula Ploom, Maria Rein ja Kaspar Paul Loik treener Vello Liivamägi juhendamisel

13.–18. maini toimusid Malta Eriolümpia Mängud. Esimest korda ajaloos sai ka Eesti kutse seal osaleda. Mängudele osales ligi 700 sportlast ja ühendavat partnerit ligikaudu 20 riigist. Neljapäevased võistlused toimusid kuuel spordialal: ujumine, kergejõustik, boccia, bowling, jalgpall ja lauatennis. Eesti osales viie ujujaga treener Vello Liivamägi juhtnööride järgi.

Malta eriolümpiamängude esimesel võistluspäeval teenisid Eesti ujujad kolm medalit. 50 meetri rinnulidistantsil said esikoha Keira Rattur ja Kaspar-Paul Loik (mõlemad SK Meduus).

Lisaks tuli Eestile 4 x 25 meetri vabalt teateujumise koondiselt (Kaspar-Paul Loik, Keira Rattur, Maria Rein, Inge Maiberg) pronksmedal.

50 meetri rinnuliujumises ja seliliujumises oli Maria Rein (MyFitness) neljas. Inge Maiberg (SK Meduus) sai 100 meetri vabaltujumises seitsmenda koha.

Teisel päeval Eesti ujujate medalisaak Malta Eriolümpia mängudel täienes. Paula Ploom (MyFitness), kuld 25 m vabalt; Inge Maiberg (SK Meduus), kuld 50 m vabalt; Kaspar-Paul Loik (SK Meduus), kuld 100 m rinnuli; Keira Rattur (SK Meduus), pronks 100 m rinnuli; Paula Ploom (MyFitness) 5. koht 25 m liblikat. Eesti viieliikmeline ujujate delegatsioon võitis kokku seitse medalit. Õnnitleme ujujaid, treenereid, klubisid!

Seekordne võistlus oli nö soo- ja vanuseneutraalne ehk nais- ja meessportlased võistlesid sõltumata vanusest kõik ühes arvestuses.

Eriolümpia võistluste erinevus teiste võistlustega on see, et iga võistlejat tunnustatakse tema soorituse eest. Võistlejad jagatakse 3-8 osalejaga tugevusgruppidesse ehk divisjonidesse. Reeglina on iga division eraldi vahetus (esimesel päeval toimusid eelvõistlused ehk divisjoneerimine), seejuures ei tohi ühes vahetuses võistleva parima ja nõrgima tulemuse vahe olla suurem kui 15%. Iga vahetuse 1.-3.koht saab medali ja ülejäänud osalejaid tunnustatakse osavõtumedaliga.

Info: Eriolümpia Eesti Ühendus ja SK Meduus