Käärikul toimus parasportlik nädalalõpp puuetega lastele ja noortele

Spordilaagri eesmärk oli inspireerida, julgustada ja näidata, et kõigil on õigus sportida!

Neljapäevast kuni pühapäevani toimus Käärikul Eesti Paralümpiakomitee poolt korraldatud parasportlik nädalalõpp, mis pakkus lastele ja noortele võimaluse proovida erinevaid spordialasid ning valida nende hulgast endale meelepäraseim ja sobivaim.

Laagris osalesid kokku 18 füüsilise puude ning nägemispuudega last ja noort. Nelja laagripäeva jooksul toimusid sulgpalli, boccia, sisekurlingu, ratastoolikorvpalli, kõndiva jalgpalli, ratastoolijalgpalli, judo ja kergejõustiku treeningud ja võistlused, mida viisid läbi Kathy-Karmen Kale, Endre Varik, Tarmo Eerma, Joonas Kendra, Hendrik Tiirats, Kristo Ringas, Katri Härmoja, Vladislava Oleinik, Kaia Kollo, Laura Milk ja Indrek Petersoo koos vabatahtlike abistajatega.

Laagris osalenud lapsed ning nende saatjad jäid laagris kogetuga väga rahule, sellest andsid veenvat tunnistust treeninguid ja võistlusi saatnud suurepärased emotsioonid.

"Läinud nädalalõpp pakkus Käärikul positiivseid emotsioone – toimus teine parasportlik nädalalõpp noortele ja algajatele. Eesti Paralümpiakomitee eesmärk on kutsuda puudega lapsed ja noored Käärikule - kohta, mis on Eestimaa spordi üheks olulisemaks paigaks, et inspireerida, julgustada ja näidata, et igal inimesel maailmas on õigus tegeleda spordiga," rääkis EPK liikumisharrastuse juht Kaia Kollo.

"Igaüks peaks ju saama tunda uhkust oma valitud spordiala ja oskuste üle. Sellistes laagrites soovime julgustada puudega noori proovima erinevaid paraspordialasid ja leidma endale just see liikumisharrastuse viis, mis neil hästi välja tuleb. Loodame väga, et sündimas on üks vahva ja ainult positiivseid emotsioone pakkuv pikaajaline traditsioon! Ja mine tea – võib-olla juba sel nädalavahetusel kohtusime Käärikul meie tuleviku paraolümpiasportlasega!" lisas ta.

Parasportliku nädalalõpu läbiviimist toetasid Malta Ordu Sihtasutus Eestis ja Toyota Baltic.

Laagri pildigaleriid saab vaadata siit