Kristo-Adam Priks ja Aadu Särev said Põhjamaade parapurjetamise meistrivõistlustel RS Venture Connect klassis neljanda koha

Võistluse põhieesmärk oli uusi inimesi purjetamise juurde tuua

Kristo-Adam Priks ja Aadu Särev saavutasid nädalavahetusel Stockholmis, Saltsjöbadenis toimunud Põhjamaade parapurjetamise meistrivõistlustel RS Venture Connect kahemehepurjekate klassis neljanda koha.

Esikolmiku moodustasid Rootsi paatkonnad Fia Fjelddahl - Styrbjörn Ekengren, Patric Rosenberg - Johan Flinck ning Mikael Ek - Richard Norén. Kokku osales kaheksa paatkonda, lisaks eestlastele lõid kaasa kuus Rootsi ja üks Norra võistkond. Võistlused peeti sprint-formaadis, 16 sõidust läksid arvesse 15 parimat.

Priksi ja Särevi jaoks oli tegemist esimese võistlusega RS Venture Connect kahemehepurjekal. Korraldajad soovisid hoida võistluste lävepaku võimalikult madalal, et kõikidel purjetamise põhialuseid tundvatel parasportlastel oleks võimalus kaasa lüüa ja end proovile panna. "Võistluse eesmärk oli rohkem inimesi purjetamise juurde tuua, et Põhjamaade parapurjetajatel oleks senisest enam võimalusi kokku tulla," sõnas Eesti meeskonna kapten Kristo Priks. "Ilm oli hea, korraldus ja ligipääsetavus suurepärased. RS Venture Connecti näol on tegu stabiilse ja sõiduelamust pakkuva purjekaga," rõõmustas purjetaja.

Põhjamaade meistrivõistlusteks valmistumisel aitasid mehi Kalevi Jahtklubi treenerid Sten-Markus Andresson ja Märten Mikk, kohapeal jagasid õpetussõnu 2000. aasta olümpiavõitja soomlane Jyrki Järvi ning korraldajate poolt parapurjetajaid nõustama kutsutud hollandlane Christoffel van Nees. Võistkonna asjaajajaks on Külli Haav.