Kutsume kõiki Eesti parasportlasi osalema kolmapäeval, 6. aprillil valge kaardi päeval ja toetama Ukraina sõjapõgenikke!

Traditsiooniliselt korraldab Eesti Olümpiakomitee 6. aprillil valge kaardi päeva. Seekord on sõnumiks #üheskoos, millega kutsutakse kõiki üles Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist igakülgselt toetama. Kõik parasportlased on samuti väga oodatud algatusest osa võtma!

"Sõja tõttu on Ukrainast põgenenud rohkem kui 3 800 000 inimest, jättes raske südamega selja taha oma kodumaa ja endise elu. Nendest üle 20 000 sõjapõgeniku on leidnud ajutise pelgupaiga Eestis. Spordirahvana toetame nende siinviibimist ning soovime, et neid võetakse sõbralikult vastu. Usume, et jõud ühendades suudame väljuda raskustest ja tõusta taas. Seega kutsume spordirahvast sõjapõgenikele toetust avaldama, sest ainult üheskoos saame sellest keerulisest olukorrast võitu," seisab EOK avalduses.

"Juba kolmapäeval näeb EOK sotsiaalmeediakanalites ilmavalgust video #üheskoos, kus oma sõnumi edastavad EOK president Urmas Sõõrumaa, epeevehklemise olümpiavõitja Irina Embrich, kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, murdmaasuusatamise olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, freestyle-suusatamise olümpiapronks ja maailmameister Kelly Sildaru, sõudmise olümpiapronks Allar Raja, kulturist Ott Kiivikas, kahevõistleja Kristjan Ilves, sprinter Karl-Erik Nazarov ja Eesti meeste jalgpallikoondis."

EOK ootab kõiki valge kaardi päevast osa võtma! Selleks palutakse kolmapäeval, 6. aprillil:

  • Teha foto, kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #üheskoos
  • Postitada see foto 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele, lisades juurde haaksõna #üheskoos ja täägida ära Instagramis @team.estonia või Facebookis „Olen Olümpiafänn“

6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua. Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. Eestis on valge kaardi päeva eestvedaja EOK.