Matvei Serednitskiy võitis ratastoolitantsu Poola lahtistel meistrivõistlustel pronksmedali

Eesti ratastoolitantsijad tegid rahvusvahelistel võistlustel kordaläinud debüüdi

Kaasava Tantsu Ühenduse "Avatud Lava" tantsijad osalesid nädalavahetusel Poolas, Lomiankis toimunud Poola lahtistel meistrivõistlustel. Eesti esinduse parimana võitis Matvei Serednitskiy meeste II klassi vabakavas pronksmedali.

Matvei Serednitskiy ja tema ratastoolita partner Alevtina Baranova jõudsid II klassi paaristantsu vabakavas finaali ning said kokkuvõttes viienda koha.

Tatjana Filippova osales I klassi vabakava ning Alissa Tretyakova II klassi vabakava võistlusel, neist kumbki viie parema sekka ei pääsenud.

Ühenduse "Avatud Lava" juhi ja Matvei Serednitskiy ema Rita Ternose hinnangul läks Eesti tantsijatel Poolas väga hästi. "Tulemused ületasid ootusi! Meie tantsijad olid varem esinenud ainult kultuurivaldkonnas, seega sõitsime võistlustele esimest korda plaaniga saada praktilisi kogemusi ja alustada sporditegevust. Kaks tantsijat alustasid tegevust meie ühenduses alles eelmise aasta oktoobris ning noored tantsijad võistlesid ühes kategoorias koos väga kogenud sportlastega. Kolmas koht oli muidugi ootamatu ja meeldiv saavutus. Matvei ja Alja jõudmine finaali oli samuti suur, kuid pisut realistlikum unistus, mis ka täitus - nad tantsivad koos juba viis aastat. Saavutasime kaks väga head tulemust ja see oli suurepärane! Samas oli Alja oma soengu ja kleidiga niivõrd ilus, et mõned teised sportlased tulid teda ja tema kleiti pildistama," kommenteeris Ternos.

Kuna Eesti ratastoolitantsijad osalesid esmakordselt rahvusvahelistel võistlustel, siis tuli eelnevalt läbida klassifitseerimine, mis jaotab võistlejad I ja II klassis osalejateks. "Esimene klass tähistab raskemat puuet: võistlejatel on kehas ja kätes väiksem füüsiline liikuvus. II klassis esinevad tugevama tervise ja paremate füüsiliste võimetega tantsijad," selgitas Ternos. "Klassifitseerimise ajal teevad meedikud teevad erinevaid teste, mille alusel omistavad tantsijatele punktid. Saadud punktide alusel selgub, millises klassis tantsija edaspidi esineb."

Eesti ratastoolitantsijad juhendasid treenerid Viacheslav Osipov ja Iuliia Chizhikova.