Monika Haukanõmm valiti teiseks ametiajaks EPK presidendiks

Neljapäeval 17. juunil kinnitas Eesti Paralümpiakomitee üldkoosolek ametisse uue juhatuse, presidendiks valiti teist ametiaega järjest Monika Haukanõmm.

Juhatusse valiti: Matz Topkin, Kristo Ringas, Rainer Vakra, Rein Loik, Toomas Sepp, Toomas Kasemaa ja Alar Õige.

“Mul on hea meel, et mind usaldati veel üheks ametiajaks EPK presidendi kohale. Uude juhatusse kuuluvad kõikide puudeliikide esindajad, mis tagab neile võrdse tähelepanu. Koostöös liikmetega tahame mõelda kastist välja ja unistada suurelt,” rääkis Monika Haukanõmm, Eesti Paralümpiakomitee president, peale uue juhatuse välja kuulutamist.

“Tuginedes oma senisele töökogemusele nägemispuudeliste inimestega usun, et saan olla kasulik Eesti Paralümpiakomiteele oma kogemusi ja teadmisi jagades. Igapäevases töös juhatuse liikmena saaksin panustada arendustegevusse just oma praktilise töökogemuse baasil,” sõnas uude juhatusse valitud Kristo Ringas, Eesti Pimedate Spordiliidu juhatuse liige

Lõpetanud EPK juhatuse suurimaks saavutuseks võib lugeda Eesti Paralümpiakomitee toomist sotsiaalvaldkonnast kultuurivaldkonda nn “päris” spordi juurde ning suuremate ressursside kaasamist paraspordi arendamiseks Eestis. Uuel juhatusel on siit edasi hea jätkata.

25. aprillil tähistas Eesti Paralümpiakomitee 30. tegevusaastat. Organisatsioon loodi 1991. aastal eesmärgiga arendada puuetega inimeste sporti ja liikumisharrastust ning viia Eesti sportlased välja para- ja kurtide olümpiamängudele.