Nädalavahetus tõi meie sportlastele rõõmusõnumeid

Möödunud nädalavahetusel olid võistlustules pimelauatennisistid ja istevõrkpallurid. 2019 IBSA Showdown World Cup (pimelauatennise MM) toimus Itaalias Sardiinias 30. septembrist kuni 6. oktoobrini. Riga Beach Sittvolley CUP 2019 (istevõrkpalli rannavolle turniir) toimus 5. kuni 6. oktoobrini Riias.

Pimelauatennise MM algas 30. septembril ning nädala esimene pool oli treenimiseks, kohanemiseks ja ruumide ning laudadega tutvumiseks. Võistlus hakkas pihta reedel kolmandal oktoobril. Eestis olid esindamas Robert Lätt ja Ališer Hožnijazov. Esimene võistluspäev lõppes mõlemale sportlasele edukalt, sest endid suudeti mängida 20 parima sekka. Teisel päeval mängiti pääsu nimel kaheksa parima mängija sekka. Ališer võitis teisel päeval viiest mängust neli ning seega ootasid teda järgmisel päeval ees mängud kohtadele 1-8. Robertil õnnestus võita viiest mängust üks ning ta hakkas heitlema kohtadele 17-20.

Veerandfinaalis pidi Ališer tunnistama sakslase Thade Rosenfeldti 2-1 paremust, kuid novembri alguses Tartus toimuval Showdown European Top Twelve (pimelauatennise Euroopa TOP12) võistlusel on tal võimalus võtta revanš. Peale veerandfinaali kaotust hakkas Ališer võistlema kohtadele 5-8 ning tal õnnestus saavutada 6. koht. Ühtlasi on see ka siiani kõige kõrgem koht, mis Eesti pimalauatennisistid on suurvõistlustel saavutanud. Robertil viimasel päeval nii hästi ei läinud ning ta lõpetas turniiri 20. kohaga.

Riia istevõrkpalli rannavolle turniir toimus 5.-6. oktoobrini ning seal osales kokku 13 võistkonda. Esimesel päeval olid võistkonnad jaotatud nelja alagruppi. Kõigi alagruppide kaks esimest kohta läksid edasi mängima esimesse tugevusgruppi ning ülejäänud võistkonnad teise tugevusgruppi. Eestlased mängisid teises tugevusgrupis ning seal saadi neljast mängust kaks võitu, mis tõi neile kolmanda koha.