OLÜMPIADEBÜÜT: Inessa Halliste osales 100 m jooksus ja teeb kaasa 200 m distantsil

Vigastus ei luba Hallistel kaasa lüüa oma põhialal kaugushüppes

Inessa Halliste osaleb XXIV kurtide olümpiamängudel 100 m ja 200 m jooksus. Oma põhaialal kaugushüppes ei saa ta vigastuse tõttu kaasa teha.

Laupäeval sai Halliste 100 m eeljooksus kuuenda koha ajaga 13:48, mis paraku poolfinaali ei viinud. Samast eeljooksust sai edasi võistleja ajaga 13:31. Neljapäeval stardib Halliste 200 m distantsil, finaal toimub reedel, 13. mail.

"Tippspordiga alustasin juba üsna varakult. Algkooli ajal käisin iluvõimlemise treeningutel, aga esindasin kooli kergejõustikuvõistlustel, kus jäin päris paljudele silma nii oma kiirusega kui ka lennukusega. Põhikooli alguseks olingi juba kergejõustikus ja praeguseks olen juba 11 aastat tegelenud tippspordiga," meenutas Halliste oma sportlastee algust. "Minu praegune treener on minu sugulane Piret Tamm. Väiksena alustasin Kristi Kiiratsi käe all, kes on/oli samuti FS Fortise treener."

"Ma arvan, et suurimaiks eeskujuks saan nimetada ikka oma ema, kes on pidanud aastaid ka isa rollis olema. Aga suuresti on ka suureks eeskujuks kui ka mõjutajaks vanavanemad, kes on meid sel raskel teekonnal toetanud ja inspireerinud," on Halliste oma lähedastele toetuse eest tänulik.

Halliste soovinuks väga võistelda olümpial oma põhialal kaugushüppes, paraku peab ta vigastuse tõttu piirduma üksnes jookusaladega. "Minu seni parimad saavutused on kindlasti Eestis tehtud tulemused nagu näiteks kaugushüppes saavutatud 5.27. Kahjuks pean vigastuse tõttu piirduma ainult jooksualaedega ehk 100 m ja 200 m. Üks minu põhieesmärke oli võistelda oma põhialal ehk kauguseshüppes ja teha uus isiklik, kuid kahjuks ei saa ma seda teostada. Praeguseks eesmärgiks on vastu pidada ja anda endast parim ning püstitada isiklik rekord," tunnistas kergejõustiklane.

Halliste jälgib regulaarselt jalgpalli, kergejõustikku, korvpalli ja vahel ka võrkpalli, oma suurimate eeskujudena spordis toob ta välja Ivana Vuleta, Maryna Bekh-Romanchuki, Khaddi Sagnia, Adrianna Suleki, Kreete Verlini ja Õilme Võro.

Igapäevaselt õpib Halliste Tallinna Tehnikakõrgkkoolis hoonete ehitust. "Varsti on plaanis minna kaugõppele ja võtta kooli kõrvale töö, sest tunnen, et on aeg oma elu peale minna," tõdes ta.

Sporti tehes lähtub Halliste olümpiamängude deviisist "kiiremini, kõrgemale, tugevamini", aga üleüldiselt kehtib lihtne tõde ‘’homme on jälle uus päev’’.