President tunnustab Are Ellerit Valgetähe V klassi ordeniga

President Kersti Kaljulaid annab tänavu teenetemärgi teiste seas ka ajakirjanikule ja pikaaegsele Eesti Paralümpiakomitee täitevkomitee liikmele Are Ellerile, kellele on määratud Valgetähe V klassi auraha.

President Kersti Kaljulaid annab tänavu teenetemärgi teiste seas ka ajakirjanikule ja pikaaegsele Eesti Paralümpiakomitee täitevkomitee liikmele Are Ellerile, kellele on määratud Valgetähe V klassi auraha.

Eller tunnistab, et sport on olnud kogu tema elu. "Kõige toredam on olnud see, et on olnud väga toredad inimesed, kellega eluajal olen kokku puutunud. Spordis ja televisioonis kehtib üks selline kuldne reegel: ole õigel ajal õiges kohas! Mul on õnne olnud olla paljudes kohtades just õigel ajal. Tore on see ka, et side spordiga on säilinud tänase päevani. Tänu sidemele on väga häid sõpru, väga häid inimesi, kellega olen elus kokku puutunud ja puutun iga päev."

"Spordis ja elus võib kreedo olla see, et ma ei ole kunagi tahtnud mingis küsimuses alla anda," jätkas ta. "Ma ikka viimase võimaluseni võitlen. Nii kui olin sportlane ja olen spordiasju ajanud ning viimasel ajal ehk tihedamalt kokku puutunud paralümpia asjadega. See on selline valdkond, kus seda teevad inimesed, kes seda asja armastavad. Kui sa oled nendega alati aus ja otsekohene, saad alati kätte selle, milleks sa sinna lähed."

Elleri sõnul on erivajadustega inimestega tegelemine väga oluline. "See on olnud tõesti missioon. Meil on ka omal peres olnud puudega inimene. Teame, mis see tähendab. Nendel inimestel on vaja tähelepanu. Neid on vaja aidata ja tänu sellele, et praegu seda ka president tähele pani, on see tunnustus ka nendele inimestele, sest kõige tähtsam on selles protsessis ikkagi inimene."

President Kersti Kaljulaid annab Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva eel riigi teenetemärgid tänuks 166 inimesele, kelle pühendumus oma kutsetööle või kogukonnale on muutnud kogu Eesti elu paremaks.

«Eesti on see, mis me ise teeme. Eesti on meie kõigi mõtete ja tegude summa. Kõik need inimesed on aidanud kaasa sellele, et Eesti oleks sõbralikum, turvalisem ja edukam. Nad kõik on andnud enam, kui nõuab nende igapäevatöö ja teinud Eestit paremaks,» ütles president Kaljulaid.

Vabariigi President annab teenetemärgid üle 21. veebruaril Tartu Ülikooli Narva kolledžis.