Ratastoolitantsjad Alevtina Baranova ja Matvei Serednitskiy saavutasid paratantsu EM-il Prahas kõrgeid kohti

Tantsijad käis tervitamas Eesti Vabariigi suursaadik Gita Kalmet

Eesti ratastoolitantsjad Alevtina Baranova ja Matvei Serednitskiy pälvisid Prahas toimunud paratantsu EM-il kõrgeid kohti.

Serednitskiy sai kolmanda koha nii meeste vabakavas kui ka viie tantsu standardprogrammis (valss, tango, samba, rumba, džaiv). Paaristantsu vabakavas said Baranova ja Serednitskiy seitsmenda koha.

"Meile väga meeldis! Suhtlesime palju teiste riikide tantsijatega ja korraldajatega. Teisel päeval tuli galašhoule Eesti suursaadik Tšehhimaal Gita Kalmet, kes toetas meid, soovis edu ja suhtles Matvei, Alja ja minuga päris kaua. Tegime ühise pildi. Täna hommikusöögi ajal tuli meie juurde üks kohtunikest, et öelda, et Matveil oli väga ilus freestyle number ja et talle väga meeldis. See oli muidugi väga meeldiv, sest tavaliselt kohtunikud ei suhtle eriti tantsijatega. Muidugi olid meie tantsijad kõige nooremad ja neil ei ole veel selliseid kogemusi, mis on teistel tantsijatel, aga nad olid väga ilusad ning esitasid oma kavad väga hästi ja vigadeta," rõõmustas tantsjate esindaja Rita Ternos.