Ratastoolitennisistidel ei õnnestunud suurvõistluse pääset saada

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võistlesid Portugalis World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel, kus saavutasid 11.-12. koha.

Eesti ratastoolitennisistid Viljar Villiste, Mait Mätas ja Urmo Voogla võistlesid Portugalis World Team Cup Euroopa kvalifikatsioonivõistlusel, kus saavutasid 11.-12. koha.

Eesti ratastoolitennisistide treeneri Alar Milki sõnul on võistluse tase tänavu väga kõrge ja meeskondade hulgas nõrku pole. “Meie sportlased on võrreldes eelmise aastaga kindlasti paremini ettevalmistunud, kuid kas meie arengukiirus on olnud piisav, see alles selgub. Oodata on kõrgetasemelist ratastoolitennist ja äärmiselt pingelist võistlust,“ kommenteeris Milk enne turniiri.

Eesti meeskond sattus kolmesesse alagruppi, kus tuli kohtuda Hispaania ja Ungariga. Hispaania võistkond, kus kaks mängijat kuuluvad maailma 20 parema hulka, tõestas, et on pea jagu üle loovutades kolme mängu peale eestlastele ühe geimi.
Järgmisel võistluspäeval ladistas vihma ja kohtumine Ungari vastu algas alles õhtupoolikul. Esimene mäng oli tasavägine ja Mätas sai kaotuse otsustavas setis 1/6, 7/5, 3/6. “Igati tubli mäng, teises setis oli vastasel matšpall, kuid Mait suutis sellest seisust seti võita,” kiitis treener Milk. Teises mängus suutis kogenud ungarlane tuulises ilmas selgelt paremini orienteeruda ja meie esireketil Villistel tuli leppida 0/6, 1/6 kaotusega. Paarismängus olid mõlemal poolel võrdsed võimalused, kuid ka siis tuli tasavägises mängus kaotus 4/6, 3/6.
Mängudes 9.-12. kohale oli Eesti vastaseks Saksamaa. Esireketite heitluses jäi Villiste 0/6, 0/6 alla. Järgmises mängus võitis küll Mätas avaseti 6/4, kuid ülejäänud läksid sakslasele 3/6, 2/6. Paarismängus sai Eesti lõpuks ka ühe võidu, kui Mätas / Voogla alistasid Saksa paari 6/4, 2/6, 10/5. Kokkuvõttes jäi Eesti Rumeeniaga jagama 11.-12. kohta. 
Turniiri võitis Hispaania.
World Team Cup on tähtsaim ratastoolitennise võistlus, mis võrdub tennises maailmameistrivõitlusega ning tavatennises on selle ekvivalendiks kõrgetasemelised turniirid Davis Cup ja Fed Cup. World Team Cup turniiri peetakse iga-aastaselt ning tänavu toimub võistlus Hollandis Apeldoornis 28. maist 3. juunini.

Eesti ratastoolitennis on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning sportlaste osalemine rahvusvahelistel turniiridel tõstab Eesti ratastoolitennise järjest enam ka maailmapildile.
Eesti Invaspordi Liit ja Eesti Tennise Liit on koostöös arendanud ratastoolitennist alates 2010. aastast. Eesti ratastoolitennist toetavad Nefab Packaging OÜ, Tallinna Vesi AS, Invaru OÜ, Tallinna linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Sotsiaalministeerium.