Sajad lapsed nautisid Võrus Kelly Sildaru seltsis Olümpiapäeva

Kohal oli Pariisi paraolümpiamängudel osalev kettaheitja Egert Jõesaar

TV 10 Olümpiastarti 52. hooaja finaali raames teisipäeval Võrus toimunud olümpiapäeval osales tuhatkond spordihuvilist last, kes said proovida erinevaid spordialasid, osaleda tillujooksus ning näha oma silmaga freestyle-suusataja Kelly Sildaru olümpiapronksmedalit.

Olümpiapäeval said kõik huvilised proovida oma ala spetsialistide käe all kurlingut, vehklemist, kergejõustikku, laskesuusatamist, motokrossi, rulatamist, rulluisutamist, suusahüppeid, orienteeruda, mängida hokit, käsipalli, petanki, sulgpalli, võrkpalli, tennist, tantsida tänavatantsu, hüpata batuutidel, läbida taaskasutatud materjalidest tehtud seiklusrada, vaadata iluvõimlejate etteasteid. Julgemad said katsetada ka värskeid olümpiaalasid, ronimist ja breiktantsu. Paralümplase Egert Jõesaare käe all sai katsetada ka ratastoolikurlingut, parasulgpalli, ratastoolitennist, bocciat, käsiratast ja parakergejõustikku.

Tilludejooksus said Sildarult spetsiaalse olümpiapäeva medali kaela ka kõige pisemad, kuni seitsmeaastased spordihuvilised. Võistluste järel aitas tuju hoida üleval ansambel Öed. 

Projekti eestvedaja, EOK büroojuht Jaanika Eilati sõnul on Olümpiapäev hea võimalus lastele tutvustada erinevaid spordialasid. „Väga positiivne oli näha nõnda palju lapsi sporti tegemas, endal silmad säramas. Loodame, et nii mõnigi neist läheb sügisel trenni,“ ütles Eilat.

Olümpiapäev tugineb kolmele sambale: olümpiaväärtused, aktiivne liikumine ja uute spordialade avastamine. Olümpiapäevaga tähistatakse nüüdisaegse olümpialiikumise algust 1894. aastal, kui Pariisis Sorbonne’s kiideti ühehäälselt heaks Pierre de Coubertini ettepanek hakata taaskorraldama olümpiamänge ja asutati Rahvusvaheline Olümpiakomitee.

Foto: Kari Saul (EOK)