Tallinna orienteerumisteisipäevakud pakuvad võimalust ka ratastooliorienteerumiseks

Orienteerumisteisipäevakud pakuvad head võimalust veeta looduses üks sportlik ja lõbus õhtu sõprade või perekonna seltsis. Teisipäevakud algasid juba aprillis, kuid esimene võimalus ratastooliorienteerumisest osa võtta on 7. mail Hiiu staadionil.

Teerajaorienteerumine seisneb ülesannete lahendamises - 1) maastikul olevate objektide asukohad tuleb tuvastada kaardil; 2) tõlgendades kaarti ja maastikku tuleb aru saada, milline maastikul olevatest tähistest vastab kaardile märgitud ringi keskpunktile. Seejuures ei ole oluline raja läbimise kiirus.

Korraldajad annavad osalejatele orienteerumiskaardi, millele on kantud orienteerumisrada ja kontrollpunktid. Rada tuleb läbida etteantud kontrollpunktide järjekorras ning liikuda tohib ainult mööda teid ja teeradu. Võistlus on individuaalne, kuid kui võistlejal, kes vajab oma puude tõttu kõrvalabi, võib olla saatja.

Ratastooliorienteerumise etapid toimuvad lisaks 7. maile ka veel 16. juunil ja 27. augustil vastavalt Hiiu staadionil ja Kadrioru staadionil. Start kõikidel nendel etappidel on vahemikus 17.30-19.30 ning finiš suletakse üks tund peale stardi sulgemist.

Orienteerumisteisipäevakuid korraldab Orienteerumisklubi Nõmme ning täpsema info ja reeglid leiab SIIT.