Tallinnas toimunud ratastoolikurlingu MK-etapi võitis Venemaa

Tallinnas toimunud ratastoolikurlingu MK etapi võidu teenis Venemaa esindus, teise koha sai Rootsi võistkond ja pronks läks Lätti. Eesti võistkond sel korral medalini ei jõudnud.

Eesti alustas turniiri võiduga Soome võistkonna üle, kuid seejärel pidi tunnistama Venemaa paremust tulemusega 4:7. Kohtumine Rootsi võistkonnaga kujunes pingeliseks ja tasavägiseks ning võitja selgus alles lisavoorus, paraku jäi Eesti vastasele napilt alla tulemusega 3:4. Kohtumine kurlingu sünnimaa Šotimaa võistkonnaga lõppes eestlaste jaoks kaotusega 2:7. Kohtumisel lõunanaabritega pidid eestlased tunnistama Läti paremust tulemusega 4:6.

“Lootsime mängida turniiril paremaid mänge, kuid tuli nii eksimusi ja ebatäpseid viskeid, mida sellisel tasemel vastased andeks ei anna. Siiski saime väga hea kogemuse ja keskendume paraolümpiamängudeni jäänud kahel kuul oma nõrkade kohtade parandamisele ja tugevuste lihvimisele,” sõnas Eesti ratastoolikurlingu võistkonna kapten Andrei Koitmäe.

MK-etapil 4th WCT Tallinn Wheelchair International 2022 võistlesid Pekingi paraolümpiamängudele kvalifitseerunud ratastoolikurlingu võistkonnad Venemaalt, Šotimaalt, Rootsist, Lätist ja Eestist ning turniiril mängis kaasa ka Soome ratastoolikurlingu võistkond, kes Pekingi paraolümpiamängudele ei kvalifitseerunud, kuid Soome esindus on osalenud kahel eelneval paraolümpial.  

Eesti ratastoolikurlingu võistkonnas mängisid turniiril Andrei Koitmäe, Ain Villau, Lauri Murašov, Kätlin Riidebach ja Signe Falkenberg. Eesti võistkonna treeneriks on kanadalane Chris Bowden.

Ratastoolikurlingu turniir Pekingi paraolümpiamängudel toimub sel aastall 4.-13.märtsini. Paraolümpiamängudel kohtuvad Eesti sportlased Hiina, Venemaa, Norra, Korea, Šotimaa, Kanada, Slovakkia, Rootsi, Läti, Šveitsi ja Ameerika Ühendriikide koondistega.  

Ratastoolikurlingus liigutakse jääl ringi ratastoolis ja kivid saadetakse teele spetsiaalsete keppidega. Kuna erinevalt tavakurlingust jää harjamist ei toimu, peavad mängijate visked olema väga täpsed. Ratastoolikurlingut mängitakse 5-liikmelistes segavõistkondades ja vähemalt üks liige peab olema vastassugupoolest. 

 

Foto: Eesti Curlingu Liit,  Andres Mets