Ujuja Betti Oblikas võitis Euroopa Noorte Paraspordimängudel hõbemedali!

Alice Tuutma sai 100 m vabaltujumises 27. koha

Pajulahtis toimuvatel Euroopa Noorte Paraspordimängudel võitis Betti Oblikas naiste 100 m rinnuliujumises 12.-15. aastaste tüdrukute arvestuses hõbemedali! Kuldmedali võitis Alicja Piec Poolast ning pronksi Iskra Dedivanović Montenegrost.

Spordiklubi Meduus esindav Oblikas sai eile naiste 100 m rinnuliujumises 14. koha. Teine sama klubi ujuja Alice Tuutma sai 50 m vabaujumises 22. koha ning 100 m vabaltujumises üldarvestuses 27. koha.

Oblikas ja Tuutma esindavad Tallinna Spordiklubi Meduus. Oblikase treenerid on Triin ja Õnne Pollisinski, Tuutma juhendaja Triin Pollisinski.

Richard Leib sai meeste 100 m vabaltujumises 12. koha ning oli medalirvestusse mittekuuluval 200 m vabaltujumises kolmas. Tema koduklubi on Tartu SK Yess ning treener Nadežda Maksimova.

Võistlusel toimus ka noorsportlaste rahvusvaheline klassifitseerimine, mis annab edaspidi õiguse osaleda Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) egiidi all toimuvatel võistlustel. Betti Oblikas sai esialgu klassi SB9, mis tähendab, et ta saab osaleda saab ainult rinnuliujumise distantsidel. Alice Tuutma võistlusklassid on liblik-, selili ja vabaltujumises S7, rinnuliujumises SB6 ning kompleksujumises SM7.

Võistlusel olid ujujatega esindatud Belgia, Horvaatia, Tšehhimaa, Taani, Eesti, Fääri saared, Soome, Prantsusmaa, Saksamaa, Kreeka, Ungari, Island, Itaalia, Leedu, Montenegro, Norra, Poola, Portugal, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Hispaania, Rootsi kokku 114 ujujaga.