Ujujad Matz Topkin ja Robin Liksor osalevad Pariisi paraolümpiamängudel, atleetide ettevalmistust toetab Tallinna Vesi

Topkin täitis PA-normatiivi 50 m selili- ning Liksor 100 m rinnuliujumises

Ujujad Matz Topkin ja Robin Liksor osalevad Pariisi paraolümpiamängudel, atleetide ettevalmistust toetab Tallinna Vesi

Eesti Paralümpiakomitee (EPK) sai Pariisi paraolümpiamängudele ametlikult kaks ujuja kohta, mis kuuluvad A-normatiivi täitnud Matz Topkinile ja Robin Liksorile.

Topkin täitis Pariisi paraolümpiamängude A-normatiivi 50 m selili- ning Liksor 100 m rinnuliujumises.

„Olen väga rõõmus, et kahe Eesti sportlase osalemine eelseisvatel Pariisi paraolümpiamängudel on nüüd kindel. Usun, et nii Matz kui Robin rõõmustavad meid Pariisis tubli etteastega. Loodatavasti täieneb meie paraolümpialaste nimekiri veelgi,“ ütles EPK president Monika Haukanõmm.

Eeloleval suvel toimuvateks Pariisi paraolümpiamängudeks valmistuvate sportlaste ettevalmistust toetab Tallinna Vesi, kes sõlmis täna Eesti Paralümpiakomiteega koostöölepingu. Paraolümpiamängudel osalevate sportlaste ettevalmistus hõlmab ühe sihtpärase osa Tallinna Vesi poolsest toetusest Eesti paraspordi edendamiseks.

Tallinna Vesi ja Eesti paraspordi kogukonna koostöö on kestnud juba enam kui kümme aastat, varem oli Tallinna Vesi Eesti Invaspordi Liidu pikaajaline toetaja. Vee-ettevõtte aastatepikkune toetus on parandanud Eesti puuetega inimeste sportimisvõimalusi ja üldist elukvaliteeti.

EPK juhatuse liikme Rainer Vakra sõnul on puuetega inimeste spordis võimalik suuri eesmärke saavutada vaid koos toetajatega. "Eelmiste aastate koostöö kandis vilja - meie ratastoolikurlingu tiim sai pääsu 2022.aastal Pekingi paraolümpiamängudele," meenutas Rainer Vakra. “Parasportlased vajavad spordiga tegelemiseks tuge, seda mitte ainult riigilt, vaid ka erasektorilt. Oleme tänulikud Tallinna Veele olemaks üheks teerajajaks”.

„Meie igapäevase põhitegevuse eesmärk Tallinna Vees on luua puhta veega parem elu. Eesti Paraolümpiakomitee tegeleb samuti parema elu loomisega, tõstes sportimise abil liikumispuudega inimeste elukvaliteeti. Ettevõttena on meil hea meel liidu tegevust toetada ning tänavusel paraolümpia-hooajal elame eriti kaasa kõigile meie sportlastele, kes olümpiamängudel osalevad,“ sõnas Tallinna Vee tegevjuht Aleksandr Timofejev.

Tallinna Vesi on Eesti suurim vee-ettevõte, mis teenindab enam kui 24 900 kodu- ja äriklienti ning 470 000 lõpptarbijat Tallinnas ja seda ümbritsevates valdades.

Eesti Paralümpiakomitee on Rahvusvahelise Paralümpiakomitee (IPC) liige ning lähetab Eesti sportlasi paraolümpiamängudele ja teistele rahvusvahelistele suurvõistlustele. EPK on Eesti puuetega inimeste spordi katusorganisatsioon, kes korraldab erineva tasemega paraspordiüritusi nii tippsportlastele, harrastajatele kui noortele. Eesti parasportlaste ettevalmistustegevust Pariisi paraolümpiamängudeks toetavad ka Toyota Baltic AS ja Nefab Packaking OÜ.

Fotodel: Aleksandr Timofejev, Monika Haukanõmm, Robin Liksor ja Rainer Vakra (EPK arhiiv)