Ülevaade viimase nädala sündmustest

Selleks, et hoida oma liikmeid, sportlasi ja juhatuse liikmeid hetke olukorraga kursis, jagame teile kokkuvõtet viimasel nädalal toimunust. Lisaks anname ülevaate, mille kallal EPK kontor hetkel töötab.

Eelmise nädala algus tõi head uudised, kui selgus, et lisaks olümpiasportlastele võimaldatakse ka paraolümpiamängudele pürgivatele sportlastele treeningud Audentese spordihallis. Teisipäeva õhtu poolikul tuli aga teadaanne, et nii Tokyo 2020 olümpia- kui ka paraolümpiamängud on edasi lükatud. Praeguseks on kinnitatud ka mängude uued kuupäevad - 24. augustist kuni 5. septembrini 2021. aastal.

IPC sportlaskomisjoni esimees Chelsey Gotell toob välja, et hetkel on keeruline hoida oma mõtted trenni tegemisel. Lisaks on paljudes riikides treeningkeskused suletud ning sportlastel ei olegi võimalik teha suurvõistluseks ettevalmistust nii nagu vaja. “Me ei ole enam sportlased eri riikidest, vaid me oleme globaalselt üks tiim,” sõnab Gotell. Lisaks julgustab ta kõiki sportlasi, et kui kellelgi on raske ning on vaja toetust, siis ei tohi karta seda küsida. Ta rõhutab, et on suur sportlaste kogukond, kes kõik on toetavad ja valmis aitama.

Maailma terviseorganisatsiooni hinnangul on COVID-19 viirus tugevas tõusujoones ning see oli ka põhjus miks peeti vajalikuks nii Tokyo olümpia- kui ka paraolümpiamängud edasi lükata. Kõige tähtsamal kohal on kõigi asjaosaliste tervis. 

Kõige värskema info COVID-19 viiruse ja selle leviku kohta saab Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) kodulehelt.

EPK lähtub praegu oma tegevustes Eesti Vabariigis kehtestatud eriolukorrast ja sellest tulenevatest piirangutest. Seega on hetkel kõik võistlused ja üritused kuni 1. maini tühistatud. Kuna ära jäetud üritusi on palju ning mitmed neist lükatakse aasta teise poolde, siis otsib EPK kontor lahendusi, et vältida liialt tihedat võistluskalendrit. Seega võimalik variant on, et osad võistlused peetakse hoopis koos ning mõned üritused jäetakse täitsa ära. 

Lisaks mõned soovitused kuidas treenida ja toituda eriolukorras:

  • Loe Spordimeditsiini Sihtasutuse arstide nõuandeid, kuidas ennast eriolukorras vormis hoida. Artikli leiad siit.

  • Loe Spordimeditsiini Sihtasutuse toitumisnõustaja soovitusi, kuidas tugevdada oma immuunsüsteemi ja tagada parem kaitse külmetushaiguste vastu. Artikli leiad siit.

  • Jälgi ka Eesti Paralümpiakomitee facebooki lehte, kus on käimas väljakutse #kõikliiguvad, mille raames saab häid ideid, kuidas aktiivne püsida. Väljakutse info leiad siit.